UA / RU
Підтримати ZN.ua

Охоронцю поліклініки, арештованому за зачинене укриття в Києві, готують ще одну підозру – ЗМІ

Як розповіли в прокуратурі, чоловік давно перебуває в полі зору правоохоронних органів.

Прокуратура готується оголосити про ще одну підозру охоронцю поліклініки №3 Деснянського району Києва, якого відправили під варту на два місяці без права внесення застави через зачинене укриття під час російської атаки в ніч на 1 червня, що призвело до загибелі трьох людей. Інша справа стосується поширення комуністичної символіки, розповіла речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі "Суспільному".

За її словами, чоловік давно потрапив у поле зору правоохоронців. Служба безпеки України ще в лютому 2023 року передала прокуратурі матеріали про діяльність у столиці групи людей, які називають себе "громадянами СРСР", а незалежність України – "нікчемною". Охоронець медичного закладу міг належати до об’єднання.

Як зазначила Максимець, представники угруповання друкували листівки із забороненою в країні комуністичною символікою та надсилали листи на адреси державних органів і комунальних підприємств з оголошенням про відмову сплачувати борги за комунальні послуги. Звернення були надруковані на бланках із комуністичною символікою.

Зважаючи на це, прокуратура планує повідомити про підозру арештованому охоронцю та його дружині, яка теж могла належати до організації, за частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення комуністичної символіки за попередньою змовою групою осіб).

У ефірі телемарафону речниця прокуратури Києва також уточнила, що всім чотирьом фігурантам справи про зачинене укриття просили призначити найсуворіші запобіжні заходи, а відрізняються вони через підозри за різними статтями для охоронця та трьох чиновників.

Читайте також: Камишін назвав ситуацію з укриттями у Києві критичною: 32% не готові, 13% не змогли відкрити

"Слідство встановило, що саме охоронець безпосередньо не відчинив двері укриття під час повітряної тривоги, залишивши людей на вулиці під обстрілом", – додала Максимець.

Вона пояснила, що стаття щодо залишення у небезпеці, яке спричинило смерть або тяжкі наслідки, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 8 років. За цією статтею кваліфікували дії охоронця. Прокурор просив взяти під варту фігуранта.

Визнання провини з боку чоловіка Максимець назвала "його способом захисту". За її словами, жителі неодноразово повідомляли про недопуск до цього бомбосховища.

"Якщо охоронець виконував вказівку керівництва, але не повідомляє про це слідству, то це означає, що він покриває своїх керівників. Слідчі органи дадуть оцінку діям усіх чиновників: РДА, КМДА, які дотичні до цієї трагічної ситуації", – наголосила речниця прокуратури.

Читайте також: Найменше доступних укриттів у Шевченківському районі Києва

Минулого тижня суд також обрав запобіжний захід трьом столичним чиновникам, затриманим за зачинене укриття під час удару РФ 1 червня. Йдеться про директора поліклініки №3 Деснянського району Києва, його заступника з технічної частини, а також першу заступницю Деснянської РДА.