UA / RU
Підтримати ZN.ua

Одноразова грошова допомога для рідних військового: хто може її отримати

Президент підписав відповідний законопроєкт.

Українські військовослужбовці та їх рідні мають право на пільги і виплати від держави. У кінці грудня президент України підписав законопроєкт № 9226, який визначає, що військовослужбовець, військовозобов’язаний або резервіст, призваний на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, має право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках, пише «Юридична сотня».

Читайте також: Електронний реєстр військовозобов’язаних – нардеп розповіла, як допрацьовується законопроєкт

Таке розпорядження має бути письмовим, у довільній формі.

Особисте розпорядження засвідчує нотаріус або командир військової частини та в подальшому воно зберігається в ТЦК та СП за місцем реєстрації або призову (або за місцем зберігання особової справи, якщо йдеться про військових СБУ, СЗР тощо).

Незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблого в розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них за відсутності особистого розпорядження.

Якщо такого розпорядження немає, то виплату отримають члени сім’ї загиблого у рівних частках:

Від допомоги можна відмовитися, зокрема, на користь інших членів сім’ї, зазначених у переліку. Для цього потрібно подати відповідну заяву й засвідчити справжність підпису нотаріально. Не допускається відмова представників від імені малолітніх, неповнолітніх, повнолітніх непрацездатних дітей загиблого.

Допомога не призначається особі, яка умисно позбавила життя чи вчинила замах на особу, яка також має право на таку виплату, або притягалася до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення щодо загиблої (померлої) особи, за рішенням суду.

Зміст розпорядження не розголошується за життя військового. Військовослужбовець, який (яка) склав це розпорядження, може змінити або скасувати його в будь-який момент. Набрання чинності Законом відбудеться 29.03.2024.

Багато сміливих українців стали на захист країни з перших днів війни, яку розпочала Росія. Військові отримують грошове забезпечення від держави. Нагадаємо, з чого складається грошове забезпечення військовослужбовців.