UA / RU
Підтримати ZN.ua

Одночасний контрнаступ в Бахмуті і на Півдні: як це ускладнює завдання Москві – огляд ISW

Одночасні контрнаступи Києва в Бахмуті та на півдні України перешкоджають довгостроковим зусиллям Росії із формування сил, оскільки Москва передислокує свої нові резерви для захисту від наступу, йдеться в сьогоднішньому звіті Інституту вивчення війни. 

Міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив, що його відомство наприкінці червня сформувало «резервну армію», маючи на увазі, ймовірно, серед інших формувань 25-у САА (тут, судячи з усього, йдеться про двадцять п'яту армію військ РФ, яка традиційно базується на Далекому Сході Росії) в середині травня  тут почали набір особового складу з цього регіону.  

Читайте також: Українська бронетехніка прорвала оборону росіян – ISW

Ймовірно, вищезгаданий крок є частиною оголошеного Шойгу наміру провести широкомасштабну реструктуризацію збройних сил до 2026 року, і використання цих сил у бойових і оборонних операціях, ймовірно, витратить резерви, призначені для довгострокового відновлення та розширення російської армії.

Російське військове командування також, ймовірно, не змогло повністю укомплектувати або належним чином навчити 25-у САА на даний момент.

Читайте також: «Доведемо справу до кінця»: Буданов запевнив, що по Кримському мосту битимуть регулярно

Глава української розвідки Кирило Буданов уточнив, що в недобудованій 25-й САА близько 15 тисяч військовослужбовців, тоді як російські військові нібито сподівалися набрати 30 тисяч за контрактом.

Українські військові офіційно оцінили, що 25-а САА не буде боєздатною принаймні до 2024 року.. Раніше Росія намагалася сформувати 3-й армійський корпус влітку 2022 року як резервні сили, але восени 2022 року розгорнула та витратила значну частину цього погано підготовленого формування для оборони від українських контрнаступів.

На Росгвардію перекладуть повноваження російського Міноборони? Раніше ми публікували огляд ISW з цього приводу.