UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оборона Бахмута стає все більш актуальною — Сирський

Там Сили оборони знищують найбільш підготовані російські підрозділи, поки українська армія готується до масштабного контрнаступу. 

Командувач Сухопутних військ генерал-полковника Олександр Сирський заявив, що оборона Бахмута в Донецькій області стає все більш актуальною. Він пояснив, що в бій за місто окупанти кидають найбільш боєздатні підрозділи, в тому числі й бойовиків ПВК "Вагнера". 

"Кожен день оборони міста дозволяє нам виграти час для підготовки резервів і підготуватися до майбутніх наступальних операцій. У той же час у боях за цю фортецю ворог втрачає найбільш підготовлену і боєздатну частину свого війська- штурмові загони "Вагнера", - сказав Сирський, заяву якого публікує Military Media Center.

Наш воєначальник зазначив, що заяви власника ПВК "Вагнера" Євгєнія Прігожина свідчать про те, що, захопивши Бахмут, росіяни врешті зможуть розпочати широкомасштабний наступ з застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці. Тож сьогодні на цьому напрямку тривають важкі бої, в результаті яких ворожа сторона зазнає колосальних втрат. 

"Це ще раз доводить дуже важливу роль Бахмута в загальній системі оборони нашого угруповання. Тисячі ворогів, які загинули при штурмі міста - тому яскраве підтвердження. Пишаюся мужністю та героїзмом наших воїнів, які своєю стійкістю зривають плани агресора", - додав генерал-полковник.

Читайте також: Генерал Козей: Наразі є сенс захищати Бахмут. Та якщо Україна втратить місто — стратегічного значення це не матиме

Нагадаємо, 6 березня президент Володимир Зеленський збирав нове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, яке стосувалося ситуації в Бахмуті. На ньому головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та командувач Сухопутних військ Олександр Сирський підтримали рішення продовжити оборону міста. Згодом президент пообіцяв, що воїнам, які сьогодні захищають Бахмут, підійде нове підкріплення. За його словами, пропозиції відводити звідти війська під час СВГ взагалі не було. 

Тим часом у НАТО вважають, що місто впаде найближчими днями. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг під час свого візиту до Києва 8 березня заявив, що окупанти у цій битві намагаються компенсувати якість кількістю, кидаючи на штурм все більше військових. Та окупація Бахмута не буде переломом у війні, зауважив він.