UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обмін полоненими, який не відбувся через падіння Іл-76, мав стати найбільшим з 24 лютого – Юсов

Андрій Юсов запевнив, що попри все Україна продовжить працювати над поверненням своїх людей із російського полону.

Обмін, який не відбувся 24 січня через падіння російського Іл-76, повинен був стати найбільшим з початку повномасштабного вторгнення РФ до України, повідомив представник ГУР МОУ Андрій Юсов. При цьому він зазначив, що Україні зі свого боку виконала всі умови, передбачені міжнародним законодавством, на відміну від Росії.

«Ми не називатимемо точної цифри. До обміну, поки він не відбудеться, такі речі не практикуються. Але це мав бути один із найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І взагалі він мав бути, можна сказати ювілейним – 50. Але, на жаль не відбувся», – заявив Юсов.

Читайте також: Після авіатрощі Іл-76 у морг було доставлено лише п'ять тіл, що відповідає кількості членів екіпажу — розвідка

Він додав, що Україні зі свого боку виконала всі умови, передбачені міжнародним законодавством та Женевськими конвенціями, зокрема. Юсов зазначив, що в назначене місце російських військовополонених доставили у цивільному транспорті.

«Україна забезпечила і гарантувала безпеку російських полонених під час транспортування. Чого Росія, навіть з їхніх слів, не зробила. Що стосується подальших обмінів,  як би не було важко, але це не перша спроба Росії тему військовополонених в, очевидно, негативних цілях проти України. І як би не було важко, Україна продовжить роботу, контакти продовжаться», – додав представник ГУР МОУ.

Юсов запевнив, що Координаційний штаб з питань поводження з полоненими та переговорна група працюватимуть над тим, щоб продовжити обміни та при цьому не чекати завершення війни. Це стосується як військовополонених, так і цивільних бранців, яких захопили росіяни.

Читайте також: У російському «списку полонених» є люди, яких вже обміняли — Лубінець

При чому, як зазначив Юсов, під час радбезу ООН Росія не надала зрозумілих доказів, які б підтверджували їхню версію подій. А заступниця генерального секретаря ООН заявила, що Організація об’єднаних націй не може достеменно встановити чи перебували українські військовополонені на борту російського літака.

Нагадаємо, вранці 24 січня у Бєлгородській області впав літак ВКС Росії Іл-76(RA-78830). Ймовірний напрямок руху - «Бєлгород-Осколець», що свідчить про те, що борт віддалявся від кордону з Україною

Російська сторона невдовзі після авіатрощі заявила, нібито на борту були українські військовополонені, яких того дня якраз повинні були обміняти. У ГУР МО згодом підтвердили те, що операція обміну справді готувалася. Втім, досі Україна не має підтверджень того, хто саме був на борту Іл-76. СБУ розпочала розслідування.