UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина планує вдвічі скоротити військову допомогу Україні — Reuters

ФРН - це найбільша економіка єврозони.

Кабінет міністрів Німеччини планує схвалити бюджет на 2025 рік після тривалих суперечок, сподіваючись на сильне економічне піднесення. Це допоможе скоротити розрив у 17 мільярдів євро між прогнозованими видатками та доходами, повідомляє Reuters.

Німеччина, найбільша економіка єврозони, уникла рецесії на початку року, проте зростання було повільнішим, ніж очікувалося. Як і Велика Британія та Франція, ФРН зіштовхується з проблемами закриття бюджетної діри.

Серед іншого, у проєкті бюджету закладені приблизно 4 млрд євро на допомогу Україні. Тоді як нинішній бюджет передбачає 8 млрд євро.

Читайте також: На відновлення «Охматдиту» і підготовку лікарні до зими Німеччина виділила 10 млн євро

Бюджет на 2025 рік включає середньострокове фінансове планування до 2028 року, коли має закінчитися спеціальний фонд збройних сил, необхідний для досягнення мінімальних цілей витрат НАТО. Канцлер Олаф Шольц оголосив про Zeitenwende у 2022 році, що передбачає створення спеціального фонду у розмірі 100 мільярдів євро для модернізації армії та досягнення контрольного показника НАТО з витрат на оборону — 2% від ВВП.

Проте, у 2028 році в регулярному бюджеті очікується дефіцит у розмірі 39 мільярдів євро, і для досягнення мети НАТО без спеціального фонду потрібно буде 28 мільярдів євро. У 2026 та 2027 роках прогнозується дефіцит фінансування у розмірі 13 мільярдів євро.

Нагадаємо, у червні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час виступу в Бундестазі, заявив, що країна має бути готовою до оборони в разі нападу РФ до 2029 року та вжити заходів для стримування. Він окреслив три головні проблеми: техніка, особовий склад та фінанси. Пісторіус вказав на необхідність збільшення бюджету на оборону й нагадав про реформу призову на військову службу.

Пісторіус переконаний, що для підтримки України цього року потрібно виділити з бюджету додаткові 4 млрд євро, передає Spiegel. За даними видання, виділені цього року близько 7 млрд євро в основному витрачені або прив’язані до контрактів, а на нові поставки у другому півріччі лишилось менш як 200 тисяч. Тому Пісторіус звернувся до міністра фінансів Крістіана Лінднера з проханням про додаткове фінансування.