Порівняно з минулим роком протиповітряна оборона України має у 2-2,5 рази більше комплексів і можливостей. Проте немає такої зенітно-ракетної системи, котра здатна захистити від усіх загроз. Поки російські війська накопичують ракети для масованих ударів у холодний період, Україна повинна працювати над створенням багатошарової ППО.
Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов в етері «Українського радіо».
«Війна в Україні показала, що нам потрібна багатошарова система протиповітряної оборони. Наприклад, системи Patriot можуть збивати балістичні ракети, системи БУК С-300 - літаки і крилаті ракети, а системи малої дальності - дрони. Все це має працювати у комплексі. Тому це непроста система підготовки, яка вимагає того, щоб наші зенітники були більш-менш універсальні й могли працювати по різних цілях. Цього ніхто в світі ще не робив. Інколи ми самі щось придумуємо, аби підсилити ППО. Готових рішень немає ніде. Гадаю, наш досвід у майбутньому використовуватимуть на Заході», - зазначив Жирохов.
За його словами, у порівнянні з осінню 2022 року системи ППО України зросли в кілька разів. Експерт зауважив, що наразі треба зрозуміти плани росіян, щоб перемістити комплекси на ті напрямки, де окупанти наноситимуть основні удари.
«Прикрити всю територію, звісно, практично неможливо. Але потрібно зрозуміти, куди вони саме б'ють і розосередити систему ППО, щоб максимально захистити різноманітні об’єкти», - додав Жирохов.
Експерт припустив, що у відповідь на російські терористичні атаки по критичній інфраструктурі Україна відповідатиме точковим знищенням стратегічних російських бомбардувальників, екіпажів та складів із ракетами.
Нагадаємо, США запустили програму FrankenSAM, яка поєднує в собі сучасні ракети «земля-повітря» західного калібру з переобладнаними пусковими установками радянських часів або радарами, котрі вже є на озброєнні ЗСУ, щоб посилити ППО України взимку.