UA / RU
Підтримати ZN.ua

Неявка за повісткою: у яких випадках особа може уникнути штрафу

В країні триває загальна мобілізація.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває воєнний стан та оголошена загальна мобілізація. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та мають з'явитися до ТЦК та СП.

Читайте також: Відстрочка від мобілізації: як її отримати багатодітному батьку

Юристка Ірина Ан розповіла, у яких випадках військовозобов’язаний не отримає штраф за неявку за повісткою.

Вона нагадала,  що найпоширенішою є саме повістка про виклик до ТЦК та СП для оновлення своїх даних. Якщо громадянин не зʼявиться по ній до ТЦК та СП у визначений час та термін, то йому може загрожувати притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Будь-який вид повісток повинен мати обовʼязково визначені законодавством реквізити.

До таких реквізитів слід віднести:

Крім цього, повістка повинна вручатися під особистий підпис громадянина. Якщо ж вручена повістка не містить обовʼязкових реквізитів, що визначені законодавством, то тоді це є підставою для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення на особу;

Оскаржити постанову можна протягом 10 днів з моменту її винесення (ст. 289 КУпАП). Якщо ж даний термін був пропущений, оскільки особа не знала про дату, час та місце розгляду справи, то тоді слід звертатися із заявою до судових органів влади про поновлення даного строку на оскарження штрафу.

Наявність поважних причин також дозволяє уникнути відповідальності у вигляді штрафу за неявку по повістці.

До поважних причин слід відносити такі випадки:

Нагадаємо, уряд змінив правила надання поштових послуг щодо сповіщення військовозобов’язаних громадян, призовників та резервістів. Відповідні зміни Кабмін вніс постановою №747 від 25 червня 2024 року. Зокрема, зміни передбачають, що тепер повістку чи інший документ про виклик до ТЦК відправлятимуть «рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення».