UA / RU
Підтримати ZN.ua

“Не відрізняється від коригувальників”: Стефанчук прокоментував прямі ефіри з Верховної Ради

Він вказав на ризики, які можуть створюватися для парламенту через дії деяких депутатів.

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук розкритикував народних депутатів за ведення прямих ефірів під час засідань парламенту. Він наголосив у коментарі hromadske, що поширення інформації раніше, ніж визначено відповідною постановою, створює певний рівень загрози для діяльності ВР.

Хоча голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав медіа: "У регламенті немає заборон на трансляцію, тобто немає і відповідальності для депутатів за такі дії". Як зазначається, постанова, по суті, не впливає на самих парламентарів.

Водночас, на думку Стефанчука, народним обранцям варто розуміти, що ухвалені закони й постанови стосуються їх теж. Якщо демонструвати зневагу до рішень Ради, він вважає, не можна вимагати їх виконання від інших.

Читайте також: Стефанчук хоче, щоб у ВР створили новий комітет: для якого питання

Голова ВР назвав подібну поведінку депутатів неприпустимою та додав: «Я б рекомендував деяким нашим депутатам підвищити рівень власної культури виконання законодавчих актів і постанов ВР».

Стефанчук зауважив, що повну інформацію щодо засідання Ради публікують через годину після завершення на офіційних ресурсах.

“Є люди, які хочуть зловити якийсь миттєвий гайп, піддаючи загрозі інших членів парламенту, працівників його апарату. Моя думка — їхня діяльність не відрізняється від коригувальників. Це не питання регламентного комітету: мають діяти правоохоронні органи, якщо вони вбачають у цьому загрозу нацбезпеці, а я переконаний, що така загроза є”, — наголосив спікер.

Як повідомлялося раніше, більшість опитаних жителів України повністю або частково підтримують посилення відкритості роботи Верховної Ради в межах засідань під час воєнного стану. Йдеться про допуск журналістів у парламент і прямі трансляції, згідно з результатами соціологічного опитування, яке провели Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба “Центру Разумкова” на замовлення Руху ЧЕСНО.