UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Не можна боксувати однією рукою": у Генштабі Чехії закликали зняти заборони на удари ЗСУ по Росії

Там наголосили, що це є частиною права України на самозахист.

Начальник Генерального штабу Чехії Карел Ржегка закликав західних союзників зняти обмеження на використання українськими збройними силами ракет великої дальності для ударів по російських об'єктах.

Про це повідомляє Radio Prague International.

Читайте також: "Це не ATACMS": експерт розповів, яка зброя треба Україні для ударів углиб Росії

Ржегка наголосив на необхідності переглянути ці обмеження, підкресливши, що для України є законним і легітимним захищати свою територію, навіть шляхом завдання ударів по цілях у РФ.

"Українці не можуть боксувати зі зв'язаною за спиною однією рукою", – зазначив він.

Генерал підкреслив, що Росія, попри загрози ескалації, активно застосовує ракети проти українських міст, маючи значну військову перевагу. Він зауважив, що українські сили могли б вражати російські літаки, які злітають з аеродромів, розташованих у зоні досяжності наявної зброї, але їм це заборонено. Тим часом ці літаки завдають ударів по цивільній інфраструктурі України, а не лише по військових об'єктах.

Читайте також: Скоро Зеленський матиме останній шанс переконати Байдена зняти обмеження на удари ATACMS по РФ — The Economist

"Було б абсолютно легітимно, якби українці отримали можливість атакувати територію Росії, оскільки це є частиною їхнього права на захист", – додав чеський генерал.

Він також нагадав про операцію українських сил у Курській області, яка, за його словами, показала, що російські погрози щодо ескалації часто є лише блефом.

"Ситуація в Курській області продемонструвала, що не варто боятися ескалації чи червоних ліній. Росіяни продовжують погрожувати ядерною зброєю, але коли українці захопили цілий округ, нічого не сталося", – підсумував Ржегка.

Читайте також: Ракети ATACMS не зможуть вдарити по 90% літаків, із яких Росія обстрілює Україну – Білий дім

Чому західні партнери України не дають нам ракети дальністю до 500 км? Чому так бояться, що Київ ударить ними вглиб території Росії?

Про те, чи змінить Захід свою позицію, які аргументи Києва можуть уплинути на наших західних партнерів, – у статті Володимира Кравченка на ZN.UA "Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії".