UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступного року може відбутися запуск рою дронів ЗСУ: Федоров про безпілотні плани України на 2025-й

Він розповів, що у нашої країни вже є БпЛА, які можуть літати на 1800 км. 

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував зростання кількості наземних безпілотників в Україні та дронів зі штучним інтелектом. Під час інтерв'ю Reuters він зауважив, що якщо цього року країна закупила кілька тисяч таких платформ, то у 2025-му їх знадобляться десятки тисяч. Відповідне озброєння захисники вже використовують у Курській області. 

Також Україна активно застосовує дрони-обманки. За словами Федорова, інколи за ніч наша країна використовує більше безпілотників, ніж Росія. Окрім того, у нас вже є БпЛА, які можуть літати на 1800 км. 

"Якоюсь мірою використовується штучний інтелект, але важливішими питаннями є зв'язок і способи запуску ударних безпілотників. Росія поліпшила моніторинг запусків безпілотників, швидко реагує і націлюється на місця запуску. Ці нюанси вимагають постійної зміни методів запуску і зв'язку", — додав він.

Сьогодні Україна працює над дронами-перехоплювачами російських камікадзе. Деякі компанії вже проводять випробування літаків, які, завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню і радарам, можуть вражати Shahed, "але це все ще на стадії досліджень і розробок".

Федоров також розповів, що у 2024-му Україна законтрактувала купівлю 1,6 млн БпЛА. З них Сили оборони отримали вже 1,3 млн, серед яких є й недорогі fpv-безпілотники. Окрім цього, захисники на фронті використовують й дрони українського виробництва. 

"Я думаю, що наступного року відсоток автономних безпілотників із цілевказівкою значно збільшиться, — припустив міністр. — Можливо, ми побачимо перше реальне використання рою дронів, хоча й не в масовому масштабі. Перші кроки буде зроблено".

Читайте також: У 79-й ОДШБр розповіли про friendly fire по безпілотниках: "Піхотинців небагато, а дрон можна купити"

Нагадаємо, військовий експерт Іван Киричевський розповів, що не технологічне вдосконалення дронів, а збільшення обсягів їх виробництва є головною проблемою для росіян. Окупанти наразі зосереджуються на масштабах, що автоматично передбачає простоту та відсутність неймовірних характеристик у БпЛА.