UA / RU
Підтримати ZN.ua

Насправді Макрон закликав Європу не відправити війська в Україну, а мобілізуватися — експерт

Кларк очікує, що цього року росіяни почнуть демонструвати невдоволення, адже відчують наслідки війни в економічному плані. 

Слова президента Франції Еммануеля Макрона про ймовірну відправку військ в Україну були закликом до Європи мобілізувати свої сили, аби не програти війну та не допустити перемоги Росії, вважає колишній гендиректор Королівського інституту об'єднаних служб Майкл Кларк. Під час інтерв'ю "Радіо Свобода" він зазначив, що війна, яка триває зараз, "набагато важливіша, ніж сама Україна". 

Експерт констатував, що російський диктатор Владімір Путін став сильнішим після загибелі ватажка ПВК "Вагнера" Євгєнія Прігожина, позаяк зараз він контролює активи найманців, Росгвардії та впливає на низку інших приватних військових кампаній. Вони не обов'язково кращі на полі бою та не дуже добре воюють, але все ж тепер окупанти більш злагоджено структуровані, ніж рік тому.

"В нього (Путіна — ред.) більше шансів отримати ще якусь територію, поки Україна буде виведена з рівноваги в найближчі три-чотири місяці", — пояснив експерт.

Кларк також очікує, що цього року росіяни відчують наслідки війни в економічному плані, і це викличе їх невдоволення. Та Путін вже показав, що узурпація влади буде тривалою, і ніхто, хто піде проти нього, не виживе. 

"Ви можете просунутися так далеко в плані влади, тільки знищивши всіх своїх ворогів або потенційних ворогів ще до того, як вони стануть ворогами. Це параноїдальна реакція, — наголосив Кларк. — Сталін так і робив. Знаєте, так чинили і деякі царі. Зрештою, все завжди йде не так, як треба, але перед тим, як настане цей кінець, можна зазнати жахливих страждань". 

Читайте також: Салліван: Президент Франції Макрон має повне право обговорювати відправку військ на територію України

Нагадаємо, зараз серед союзників тривають палкі дискусії про ймовірну відправку в Україну в майбутньому військ НАТО. Деякі партнери погодилися, що про їх участь в бойових діях мови бути не може, втім, в нашій державі вони можуть займатися іншим, наприклад, посиленням ППО, розмінуванням або ж навчанням ЗСУ безпосередньо на місці. Остання пропозиція зацікавила українського президента Володимира Зеленського, який, всупереч цьому, заявив, що "французькі солдати можуть залишатися вдома", поки Україну тримається.  

Про те, що сталося з Макроном і чого тепер чекати Україні, пояснює у своєму матеріалі для ZN.UA Олег Шамшур.