UA / RU
Підтримати ZN.ua

Буданов: «Найближчий період для України буде важким. Проблеми почнуться з середини травня»

Кирило Буданов нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення РФ Україні дехто давав «три дні».

На Україну найближчим часом чекає важкий період, але не критичний, заявив голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю українській службі BBC. Водночас очільник військової розвідки впевнений, що Україна пройде цей важкий період. 

«Найближчий період, на нашу думку, буде важкий. Але важкий і катастрофічний – це різні речі. Ми вже кілька разів проходили важкі періоди, і цей пройдемо, повірте мені. Нічого екстраординарного не буде. Всі їхні плани заздалегідь нам відомі. Як на них реагувати? На більшість є відповідь. Так, є певні питання, які важкувато буде нам зламати, але ми знайдемо відповідь. Як завжди, в останній момент щось придумаємо», – зазначив Буданов. 

Читайте також: Ми підготували план, спрямований на зменшення російського потенціалу – Буданов

На зауваження журналіста про те, що багато чого залежить від різних моментів, зокрема і західної зброї та допомоги партнерів, глава ГУР МОУ зазначив, що у 21 сторіччі все між собою пов’язане. І політика, і економіка. Тому багато чого впливає на ті чи інші події.

«Але разом з тим, ще раз вам кажу, як би там хто не казав, згадайте, будь ласка, тих самих «диванних експертів», які казали: «В України три дні – і все, кінець», – наголосив Буданов.

Журналіст уточнив, чи порівнює очільник розвідки цьогорічну ситуацію, коли говорять про «програш» України, приблизно з тим самим періодом на початку повномасштабного вторгнення. На що Буданов відповів: «Так, з тим самим. Україна не програє і Україна не буде зруйнована. Це треба розуміти».

Читайте також: «Зробили з нуля зі старих складових» – Буданов розповів чим знищили бомбардувальник Ту-22М3

При цьому Буданов зазначив, що з середини травня будуть проблеми. Хоча й армагедону, за його словами, не буде. 

«Я і про фронт в тому числі. Це комплексний підхід, тому що росіяни будуть використовувати комплексний підхід. Вони проводять комплексну операцію. Не будемо ми про це з вами довго розмовляти, але це важкий період буде. Середина травня, початок червня… Мова про все», – додав очільник ГУР.

Раніше газета The Guardian зазначала, що обсяг виробництва зброї в Росії турбує європейських експертів. Росія має перевагу в артилерійському вогні щонайменше три до одного, а часто й більше.

Водночас The Washington Post зазначає, що Росія нарощує військове виробництво, поповнюючи запаси стандартної зброї й боєприпасів, і, ймовірно, зможе підтримувати наступ в Україні принаймні протягом наступних двох років. Перебудувавши економіку на військовий лад, змусивши наявні підприємства працювати в посиленому режимі, щоб виробляти або ремонтувати старе озброєння, і закуповуючи запчастини в Ірані, Китаї та Північній Кореї, Росія досягла дивовижного відновлення після перших втрат в Україні.