Росіяни розпочали застосовувати дрони, з яких вистрілюють сітками по ворожих безпілотниках, аби вивести їх з ладу. Військову новинку зауважила Українська служба BBC, посилаючись на російські Telegram-канали, які віднедавна постять відео з "сіткометами" – безпілотниками, які скидають сітки на інші дрони і так збивають їх. Росіяни стверджують, що це – найкраще рішення у повітряній війні "дрон проти дрона".
На записах "сіткомети" підлітають до інших (як заявляється – українських) дронів, що зависли у повітрі, та скидають на них сітку, яка обплутує гвинти і “жертви” падають.
Втім, експерти зауважують, що шансів збити сіткою дрон загалом небагато. Ефективнішим може бути звичайний таран зверху, який дозволяє розбити лопаті ворожого дрона, не втративши при цьому свій безпілотник. Тож «сіткостріл» - це лише одна із концепцій дрона-винищувача.
Перевага – велика площа ураження. Вада – невелика відстань пострілу через опір повітря. Експерт, на якого посилається BBC Україна, каже що для зменшення лобового опору можна було б застосувати дуже тонкі кевларові нитки і вольфрамові грузики з високою щільністю. Фахівець каже, що росіяни вже застосовують цей підхід, хоча першим це вигадали українці – "поки у нас заперечували і насміхалися, противник це реалізував".
Наразі росіяни застосовують найпримітивніший варіант - постріл сітками вниз. Але "сіткостріл" можна використовувати і для пострілів в русі, у погоні чи перехопленні - хоч це потребуватиме складнішої технічної реалізації і більшої вправності операторів.
Визнаючи, що «сіткостріл», це лише один із варіантів мисливця на дронів, фахівці зауважують, що, яким би не був тип безпілотного винищувача, ефективним він буде лише у тому разі, якщо він буде діяти у комплексній системі, де задіяні усі елементи ланцюга "спостереження - виявлення дрона - повідомлення - виліт чергового дрона-перехоплювача".
Раніше повідомлялося, що у Росії розробили одноразовий безпілотний перехоплювач для боротьби з дронами.