Сполучені Штати Америки та Україна можуть укласти безпекову угоду та офіційно її презентувати на саміті “великої сімки”. Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела, яким відомі параметри угоди.
Угода є результатом багатомісячних переговорів між США та Україною і, як очікується, зобов'язує США протягом 10 років продовжувати підготовку українських збройних сил, розширювати співпрацю у виробництві озброєння та військової техніки, продовжувати надавати військову допомогу та розширювати обмін розвідувальними даними.
Але, як очікується, це зобов'язання буде "виконавчою угодою", що робить його менш формальним, ніж договір, і не обов'язковим для виконання будь-яким майбутнім президентом.
Угода між Вашингтоном та Києвом не містить конкретних грошових зобов'язань щодо підтримки оборони України, повідомили два джерела, знайомі з текстом угоди.
За словами одного зі співрозмовників, у додатку до угоди буде викладено, як адміністрація Байдена планує працювати з Конгресом над виконанням зобов'язань у сфері безпеки, зокрема, щодо довгострокового фінансування, яке буде необхідне для підтримки оборони України.
Очікується, що зобов'язання, які підпишуть США і Україна, будуть подібні до 14 інших двосторонніх угод, які Україна вже уклала з іншими союзниками, в тому числі з Великою Британією, Францією і Німеччиною. За словами одного з джерел, американсько-українська угода стане 15-ю подібною угодою, а 17 інших країн зобов'язалися провести переговори з Україною щодо укладення подібних двосторонніх пактів про безпеку.
Як частина документу, США пообіцяють провести консультації з Україною одразу після майбутньої атаки з боку Росії, щоб визначити подальші кроки, кажуть люди, знайомі з контурами угоди.
"Велика Британія, Франція і Німеччина також включили положення, що закликають до таких переговорів протягом 24 годин після російської атаки", - додали у виданні.
Раніше безпекову угоду з Німеччиною експерти назвали найобережнішою з усіх існуючих. Під час її підготовки Берлін кілька разів намагався сформулювати її таким чином, щоб взяти на себе якомога менше юридичних зобов’язань.