UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Одещині затримано палія поштових відділень та адміністративних будівель

Чоловік здійснив цілу низку підпалів будівель у різних населених пунктах.

В Офісі генерального прокурора у середу, 11 грудня, повідомили про затримання зловмисника, який за дорученням кураторів з РФ підпалював поштові відділення та адмінбудівлі.

Читайте також: У Харкові затримали паліїв військових авто, які хотіли легких грошей

"За даними слідства, підозрюваний в одному з месенджерів отримав пропозицію за грошову винагороду здійснювати підпали адмінбудівель на території регіону. У разі «небезпеки» йому гарантували безперешкодний виїзд за кордон", повідомили у ОГП.

Чоловік ретельно узгоджував цілі та дотримувався конспіративних заходів, що суттєво ускладнювало його ідентифікацію.

Підготувавши необхідні матеріали для вчинення злочинів, підозрюваний прибував до обраних об’єктів, розливав пальне на вікна та стіни, підпалював їх і фіксував свої дії на відео. Гроші за вчинене отримував на електронний гаманець.

Протягом жовтня–грудня 2024 року на виконання завдань чоловік підпалив низку поштових відділень та адмінбудівлі органів місцевого самоврядування.

Правоохоронці затримали підозрюваного під час виконання чергового завдання – підпалу приміщення будівлі управління Пенсійного фонду Овідіопольського району.

Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читайте також: В Україні винесено один з перших тюремних вироків за підпал військових авто

Нагадаємо, жоден із виконавців не отримав усіх обіцяних грошей від російських замовників за підпали автомобілів військовослужбовців Збройних сил України. Водночас росіяни починають шантажувати людей, які погодилися скоїти злочин.

Підпали роблять різні групи людей. Зокрема у Києві правоохоронці зафіксувала два випадки, коли паліями виявилися жінки. Основним мотивом цих злочинів є отримання «легких грошей». Замовлення надходять від російських спецслужб через соціальні мережі, які пропонують від 600 до кількох тисяч доларів за підпал автомобіля. Однак ніхто з виконавців обіцяних грошей не отримав повною мірою.

У найкращому випадку вони отримували лише частину коштів, після чого замовники починали їх шантажувати, погрожуючи передати інформацію українським правоохоронним органам. Для підозрюваних у таких злочинах обирається лише один запобіжний захід – тримання під вартою.