UA / RU
Підтримати ZN.ua

На конференції з екології у Гельсінкі Шмигаль назвав цифру збитків, нанесених Росією українським екосистемам

Треба шукати рішення та ресурси як краще захистити та відновити природу та екологію

Збитки українським екосистемам оцінюються в 65 мільярдів доларів - війна призвела до масштабного знищення природи і живого навколишнього світу.

Такі факти Денис Шмигаль навів у Гельсінкі, у ході Конференції з обговорення пункту 8 «Екологічна безпека» Формули миру Президента України, повідомляє Укрінформ.

Читайте також: У Мінекономіки спільно з Tony Blair Institute підрахували збитки України від замінованих територій

«Нинішні збитки українським екосистемам оцінюються в 65 мільярдів доларів. Третина українських лісів та 20% природоохоронних територій України уже постраждала від війни. Під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна. Перед усіма нами стоїть важливе завдання — виробити спільне бачення того, як захистити природу та життя людей. Україна готова розробляти спільне бачення та конкретні кроки на цьому шляху, застосовуючи принцип «ворог повинен заплатити», - зазначив Шмигаль.

Він назвав декілька ключових завдань, щодо яких потрібно узгодити спільну стратегію. Це – відстеження, реєстрації та звітування щодо всіх екологічних наслідків, впливів, втрат і збитків війни РФ проти України; збір цінних відгуків високого рівня та технічних коментарів від партнерів нашої держави; напрацювання наступних спільних кроків для притягнення російського агресора до відповідальності за всі екологічні злочини, які були здійснені проти України.

«Екологічна безпека є передумовою економічного та соціального розвитку. Тому ми маємо знайти рішення та ресурси як найкраще можемо захистити та відновити нашу природу та екологію», - наголосив Прем'єр-міністр України.

Читайте також: Міндовкілля: Росія завдала екологічних збитків нашій державі на щонайменше 2,6 трильйона гривень

В результаті скидання у величезних кількостях у річку Сейм хімічних відходів цукрового заводу в Курській області, 650 км водних ресурсів виявилися забрудненими, а Десна перетворилася на першу повністю мертву в Європі річку. Про це в інтерв'ю The Guardian повідомив голова Чернігівської екологічної інспекції Сергій Жук.

Він охарактеризував те, що сталося, як акт російського екоциду. «Десна була однією з найчистіших наших річок. Це дуже велика катастрофа. Понад 650 км забруднено. Жоден організм не вижив. Це безпрецедентно. Це перша в Європі повністю мертва річка», - сказав він.

 На його думку, Кремль веде тотальну війну, якої не було з минулого століття. Бажання Владіміра Путіна знищити Україну поширюється і на світ флори та фауни.