UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: що чекає тих, хто не оновив дані

Це було потрібно зробити до 16 липня.

Цього року в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію. Він зобов’язав усіх військовозобов’язаних оновити свої дані до 16 липня.  Заступник начальника центру – начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Сергій Монукало в інтервʼю «Главреду» розповів, чи відбувається з тими, хто цього не зробив.

Читайте також: Загальна мобілізація: як виявляють військовозобов'язаних, які не оновили дані

Він зазначив, що переважну більшість з них шукають за допомогою Укрпошти або адресного оповіщення. За домашньою адресою приходять представники ТЦК, обов’язково формують поштові повідомлення з описом вкладення.

«Тому що повістка без опису, без конверта, яка кинута в поштову скриньку не є належним чином врученою – тільки поштовим вкладенням або особисто в руки. Як не вважається належним чином оповіщеною особа, чиї родичі, які або взяли повістку, або не взяли і заявили, що особа не проживає за місцем проживання», – нагадав він.

Після того, як надходить повідомлення, що військовозобовʼязаний не проживає за вказаним місцем проживання, на підставі цього матеріалу формується запит до Національної поліції про подання в розшук. Усі порушники вносяться до бази як порушники правил військового обліку, і вже по них буде винесено відповідне провадження.

Нагадаємо, чи потрібно чоловіку, який вже оновив дані, оновлювати їх повторно після 25 років.