UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони кодифікувало та допустило до використання дистанційно керований бойовий модуль Wolly

Портативний дистанційно керований бойовий  кулеметний модуль розробив український виробник.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони дистанційно керований бойовий модуль Wolly українського виробництва. Він оснащується кулеметом калібру 7,62 або 12,7 мм із боєкомплектом з системою автоматичної подачі набоїв, тепловізором, системою автоматичного виявлення, розпізнавання та супроводження цілей.

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки, передає пресслужба Міністерства оборони.

Читайте також: Україна має власну лазерну зброю та розвиває проєкт "дронів-маток" ‒ Сухаревський

«Вітчизняні зброярі втілили у бойовому модулі технологічні  рішення, які ґрунтуються на запитах з військ та реальному бойовому досвіді українських захисників. Було враховано низку пропозицій щодо способів керування модулем, автоматизації окремих процесів його практичного застосування», - зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Модуль Wolly випробували у бою у березні 2024 року. Портативний дистанційно керований бойовий  кулеметний модуль розробив український виробник "ДевДроїд".

Модуль Wolly, як сказано на сайті виробника, призначений для дистанційного ураження неброньованих та незахищених цілей — техніки та живої сили. Також він може вести спостереження за полем бою. Створений на досвіді використання бойового модуля "ТГП" - має зменшену вагу  (30 кг) та доступний для пересування однією людиною. Заряду акумуляторів вистачає на 130 годин.  При цьому оператор може знаходитися у безпечному місці ( до 100 м від вогневої точки) і керувати роботою модуля з планшета та геймпада. Бойовий пристрій інтегровано зі штучним інтелектом для підвищення швидкості та ефективності прицілювання. Модуль має кулемет калібру 7,62 і досягає противника на відстані до 1000 метрів. 

Читайте також: Розмінування полів: розробники випробували роботизовані косарки, яких потребують сапери

Нагадаємо, влітку на озброєння 12-ої бригади Національної гвардії «Азов» надійшла бойова платформа «Лють 2.0» – український роботизований дрон, який оснащений кулеметом і має запас ходу до 20 кілометрів. Також дрон забезпечний четвертим класом захисту і батареєю, яка дозволяє працювати три дні. Платформа призначена для вогневої підтримки піхотинців та провезення розвідки на небезпечних ділянках фронту.

Зазначається, що дрон уже отримав позитивні відгуки від бійців «Азову».