UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрон вважає, що миротворча місія ООН може стати альтернативою відправки європейських військ в Україну — The Telegraph

Це питання президент Франції вже порушував під час саміту Європейської ради. Участь в ньому брав Гутерріш. 

Миротворча місія під егідою ООН може запобігти новому нападу Росії на Україну та стати альтернативою відправки військ Заходу в нашу державу, вважає президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє The Telegraph. Сьогодні він вивчає різні аналоги військового контингенту для України. 

Допомагає в цьому прем'єр-міністр Британії Кір Стармер. Втім, він наголошує не на прямій відправці європейських військ, а на підтримці ними повітряної та морської безпеки України. 

Метою потенційної місії ООН буде захист майбутніх мирних домовленостей. Сьогодні Стармер та Макрон вже формують "коаліцію охочих" — перелік держав ЄС та НАТО, які готові долучитися до цього проєкту. Втім, будь-які миротворчі сили повинні мати гарантії безпеки з боку США. До речі, відповідне питання Макрон вже порушував під час саміту Європейської ради, участь в якому брав генсек ООН Антоніу Гутерріш. 

Якщо тепер ставка Європи не на власний контингент, а на миротворчу місію ООН, то тоді це або політичні ігрища, або нерозуміння суті і правил проведення миротворчих операцій — у підсумку тупик. Бо, по-перше, для започаткування миротворчої місії потрібне рішення РБ ООН, яке Росія може заблокувати повністю або ж вихолостити мандат місії; по-друге, для розміщення миротворців потрібна згода обох сторін конфлікту, тож Росія може заблокувати присутність підрозділів з "ворожих" держав, які постачають нам зброю і ввели проти неї санкції — тобто всіх держав коаліції Рамштайн-54.

Читайте також: Стармер закликав союзників до швидкої реакції на можливу мирну угоду між Росією та Україною

Нагадаємо, міністр закордонних справ Андрій Сибіга розповів, що Україна чітко розуміє перелік країн, які готові розмістити своїх військових на нашій території. За його словами, це вже зовсім не абстрактні ідеї, а домовленості на стадії імплементації