UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко пояснив, навіщо йому російська ядерна зброя: на Білорусь знову "готується напад"

Мова не лише про тактичну, а й стратегічну ядерну зброю.

Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко, виступаючи у п'ятницю зі щорічним зверненням до законодавців та урядовців, заявив, що він активізував переговори з Росією щодо розміщення тактичної ядерної зброї у своїй країні, бо нібито "існують плани вторгнення до Білорусі з Польщі", передає Reuters.

"Повірте мені на слово, я вас ніколи не обманював. Вони готуються вторгнутися до Білорусі, щоб знищити нашу країну", - сказав він.

Російський президент Владімір Путін 25 березня заявив, що РФ розмістить у Білорусі тактичну ядерну зброю, що стане першим закордонним розгортанням ядерних озброєнь з моменту розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Крім того, Лукашенко заявив про готовність домовитися з Путіним про розміщення на білоруській землі стратегічної ядерної зброї - потужніших систем, здатних знищувати цілі міста з відстані тисячі кілометрів.

Цього тижня Білорусь заявила, що російська тактична ядерна зброя забезпечить їй захист після того, що вона назвала "кампанією тиску" з боку США та їхніх союзників, спрямованою на повалення Лукашенка, який перебуває при владі майже три десятиліття.

"Я не намагаюся нікого залякувати чи шантажувати. Я хочу зберегти білоруську державу та забезпечити мир білоруському народу", - сказав Лукашенко.

У вівторок президент США Джо Байден заявив, що стурбований можливістю відправлення Росією тактичної ядерної зброї до Білорусі, назвавши цей крок "тривожним".

Читайте також: Молдова – не Білорусь, нового плацдарму для агресії проти України не буде, заявила Майя Санду

Також у своєму виступі Лукашенко закликав до негайного та беззаперечного припинення вогню в Україні, попередивши, що Росія "буде змушена застосувати найстрашнішу зброю", якщо відчує загрозу.

"Неможливо перемогти ядерну державу. Якщо російське керівництво зрозуміє, що ситуація загрожує розпадом Росії, вона застосує найстрашнішу зброю. Цього не можна допустити", - сказав він.

Україна раніше відкинула пропозиції Мінська про "посередництво у встановленні миру", оскільки Росія продовжує використовувати повітряний простір Білорусі для безпілотників і ракетних ударів по Україні та використала цю країну як плацдарм для свого вторгнення у лютому минулого року. Мінськ заявив, що "не вступатиме у війну", але регулярно проводить спільні військові навчання з РФ.

Тим часом Пентагон не знайшов доказів того, що РФ готується застосувати ТЯЗ. До того ж, Путін не вперше вдається до ядерного шантажу. Незважаючи на це, США та Європа висловлюють занепокоєння через такі заяви, традиційно погрожуючи санкціями. Докладніше про те, що задумали у Кремлі, читайте у статті Володимира Кравченка "Три цілі Путіна: навіщо йому ядерна зброя в Білорусі".