UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лубінець взяв під свій контроль резонансну справу про зґвалтування на Закарпатті

Він пообіцяв ретельно проаналізувати дії судді та прокурора. Для цього омбудсмен звернеться до ВРП та генпрокурора. 

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що бере під особистий контроль резонансну справу про зґвалтування неповнолітньої трьома однокласниками на Закарпатті. На своєму Telegram-каналі він повідомив, що представник офісу омбудсмена вже побував в селі Верхні Ворота, де й трапився інцидент. 

Там він поспілкувався з батьками та бабусею постраждалої. Ті дали згоду на "вжиття заходів, направлених на відновлення прав дитини"

Лубінець наголосив, що вважає доцільним залучити до цієї справи представників правозахисних організацій, адвокатів та міжнародні організації. Все це для того, аби надати кваліфіковану психологічну допомогу в реабілітації дитини.

Також омбудсмен пообіцяв ретельно проаналізувати дії судді і прокурора, звернувшись за допомогою до Вищої ради правосуддя і генпрокурора. Ба більше, перевірити потрібно також діяльність місцевої служби захисту дітей. 

"Адже, як виявилося, мати одного із хлопців також працівниця тієї служби соцзахисту дітей. Тому є сумніви щодо "неупередженості" та професійності представлення інтересів дівчинки", — зазначив омбудсмен.

За словами Лубінця, є сумніви також щодо професійності дій обласного керівництва. 

"Адже подія трапилася ще влітку 2021 року, втім суд виніс вирок у справі лише зараз, — зазначив він. - Права неповнолітньої дівчини мають бути поновлені".

Читайте також: Є сигнали, що після рішення МКС Росія почне повертати українських дітей на системній основі — Лубінець

Нагадаємо, у серпні 2021-го троє неповнолітніх мешканців села Верхні Ворота Закарпатської області зґвалтували в одному з підвалів свою 14-річну однокласницю. Свій злочин вони задокументували, а згодом злили відео в інтернет. Бабуся потерпілої звернулася у поліцію лише через три тижні, після чого правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження. 

16 березня цього року суддя Воловецького районного суду присудила хлопцям по п’ять років позбавлення волі. При цьому їх звільнили від покарання, призначивши усім трьом іспитовий термін на два роки. Ба більше, суд ухвалив вирок за ст. 153 ККУ - сексуальне насильство без проникнення, а не за 152-ю ст. - зґвалтування. Суддя, оголошуючи вирок, опиралася на ряд чинників: позитивні характеристики кривдників зі школи, а також факти про те, що вони неповнолітні й визнали свою провину. 

Ще один нюанс - у постраждалої у суді не було адвоката. Її інтереси представляв працівник служби захисту дітей місцевої сільради, в якій мати одного з ґвалтівників працює секретарем.