UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікарняні для військових: протягом якого терміну їх виплачують

Військові, які перебувають на лікуванні, мають право на виплати від держави.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато військових стало на захист нашої країни. Під час служби вони отримують поранення і мають право на виплати від держави. Фахівці «Юридичної сотні» розповіли виданню NV, скільки може тривати виплата лікарняних.

Читайте також: Реєстр «Оберіг»: чи допомагає він виявити підробки у документах військовозобов'язаних

Час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою не повинен перевищувати чотири місяці. Однак виплати лікарняних можуть бути продовжені навіть після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні й у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, якщо таке перебування передбачене законодавством та продовжене рішенням командира з'єднання, керівника органу військового управління вищого рівня на підставі висновку лікарняного закладу або військово-лікарської комісії та відповідно до вимог чинного законодавства.

 Пунктом 9 Розділу 1 Наказу Міноборони України № 260 передбачено, що, грошове забезпечення за останніми займаними посадами виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я).

Тобто розмір грошового забезпечення військового під час лікування залежить від окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення). Сума виплати змінюватиметься залежно від цих факторів і не є однаковою для всіх військових.

Хто може отримати додаткові виплати під час лікування

Додаткова винагорода в розмірі 100 000 грн виплачується військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (зокрема закордонних), — з дня зазнання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (зокрема з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК.

Підставою для видання наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 грн у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, є довідка про обставини травми, видана командиром військової частини, де проходить службу або перебуває у відрядженні військовослужбовець, яка містить інформацію про обставини поранення, що дістав військовослужбовець під час захисту Батьківщини. Така довідка видається відповідно до наказу командира військової частини.

Виплата відбувається щомісяця на підставі довідки з медичного закладу, де лікується поранений. Якщо лікування триватиме понад чотири місяці, слід тримати контакт із безпосереднім командиром та повідомляти військову частину, що лікування триває, — надаючи висновок ВЛК. Це потрібно для продовження нарахування грошового забезпечення.

Необхідна умова для додаткової винагороди — безперервне стаціонарне лікування в закладах охорони здоров’я.

Після закінчення стаціонарного лікування керівники ВЛК закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України готують пацієнтам з тяжкими пораненнями рекомендації про потребу у відпустці за станом здоров’я і медичний висновок про ступінь важкості поранення.

Ці документи слугують підставою для ухвалення рішення командиром військової частини щодо надання військовикам відпустки для лікування після тяжкого поранення та виплати винагороди у розмірі 100 000 грн за час цієї відпустки.

Військові отримують грошове забезпечення від держави. Нагадаємо, з чого складається грошове забезпечення військовослужбовців.