UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курська операція не послабила владу Путіна, не дестабілізувала ситуацію в Росії і не призвела до протестів та бунту еліти — оглядач

Кремль очікує, що рівень схвалення діяльності президента після падіння повернеться до колишніх показників. Таке вже траплялося. 

Оговтавшись від розгублення та шоку, які Кремль пережив у перші дні "курської ситуації", нині політико-військове керівництво РФ підбадьорилось, а сам російський президент демонструє на публіку впевненість. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Курська аномалія" Путіна" пише оглядач Володимир Кравченко. 

"Та й навіщо хвилюватись, якщо в президентському кабінеті в Сенатському палаці відчувають смак перемоги? Курська операція ЗСУ не послабила влади Путіна й не дестабілізувала ситуації в Росії, не призвела до політичних протестів населення та бунту еліти", — підсумував він. 

Та репутації кремлівського мачо завдано шкоди і його рейтинг дещо просів, погоджується Кравченко. Так, за даними ВЦВГД, у період із 19 до 25 серпня рівень схвалення діяльності Путіна впав на 4,7% проти початку серпня й становить 72,4%. Упав і рівень довіри до нього, хоча й не так сильно. Це рекордне падіння рейтингу Путіна з 24 лютого 2022 року. І такі результати не можуть не тривожити адміністрацію президента РФ.

"Утім, схоже, що в Кремлі розглядають нинішнє падіння рейтингу Путіна як явище тимчасове", — додає оглядач.

За даними ВЦВГД, від початку повномасштабного вторгнення РФ до України показник схвалення роботи російського президента опускався нижче 77–78% двічі: восени 2022 року — взимку 2023 року на тлі проведення часткової мобілізації та влітку-восени 2023 року після заколоту Євгєнія Прігожина. Невдовзі рівень схвалення діяльності Путіна й довіри до нього повернувся до колишніх показників.

Читайте також: Зеленський: Щоб Путін захотів миру він повинен бути слабшим, а Україна – сильнішою

Більше статей Володимира Кравченка читайте на ZN.UA.