UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба пояснив, чому держави приєднуються до мирного плану України

«Вони усвідомлюють наслідки неучасті в зусиллях з відновлення миру на справедливих умовах», вважає дипломат

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, чому зростає кількість держав, які приєднуються до українського мирного плану (Формули миру), остання зустріч щодо якого на рівні радників лідерів відбулася у Давосі напередодні Всесвітнього економічного форуму. 

«Трохи менше року тому відбулася перша зустріч радників з національної безпеки. Вона відбулася в Копенгагені, Данія, і зібрала 15 учасників. Зустріч у Давосі зібрала 83, а тим часом у світі багато чого сталося. І дискусії про втому від війни, різні голоси, але ми бачимо фактичну динаміку. Вона полягає у залученні країн з усього світу до українського плану. Це дуже позитивно, і я думаю, що ми створюємо прецедент, коли умови визначаються країною, чия частина була захоплена загарбником. Не загарбник нав'язує свої умови миру жертві. Не третя сторона пропонує компромісне рішення. Це ми, країна, яка дає відсіч, визначаємо правила миру», – сказав Кулеба, виступаючи під час роботи панелі «Україна: Єдність мети» 17 січня. 

Читайте також: Путін прокоментував Формулу миру та став погрожувати “непоправним ударом” українській державності

Дипломат назвав процес роботи над Формулою миру й приєднання до неї різних держав з усього світу «досить визначним моментом в історії людства». Він зазначив, що у 10 пунктах української Формули відбивається «історія війн та дипломатії».

«І це шлях вперед. Це шлях до того, щоб надіслати чіткий сигнал усім у світі, що якщо ви наважилися порушувати правила, ви заплатите. Якщо ми не надішлемо цього сигналу, якщо ми не дамо чітко зрозуміти, що кількість конфліктів, міждержавних конфліктів і напруженості в усьому світі зростатиме, і я думаю, що ціна їх вирішення буде набагато вищою, ніж ціна допомоги Україні. І я думаю, що це одна з мотивацій, яка змушує всі ці країни сісти за стіл переговорів, тому що вони усвідомлюють наслідки неучасті в зусиллях з відновлення миру на справедливих умовах», – висловив свою думку міністр.

Читайте також: Посол Бродський: Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні української Формули миру

Нагадаємо, президентка Швейцарії Віола Амхерд підтвердила готовність своєї країни організувати мирну конференцію щодо війни в Україні на рівні лідерів держав у жовтні 2024 року. За її словами, українська та швейцарська сторони негайно почнуть підготовку до проведення цієї зустрічі. За словами Зеленського, це буде глобальний саміт миру.

Раніше міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс, заявив, що до переговорів про настання миру в Україні має бути залучена держава-агресор – Російська Федерація. «Ми повинні знайти той чи інший спосіб залучити Росію», заявив дипломат.