Кримський міст залишатиметься життєво важливою ланкою у підтримці окупації Криму Росією та її сил на півдні України, однак зараз він є значним тягарем безпеки, що вимагає від російських військ багатодоменного захисту, включаючи використання систем протиповітряної оборони та екіпажів, які в іншому випадку були б розгорнуті в інших місцях, зазначають у Міністерстві оборони Великої Британії.
Так, 14 жовтня 2023 року віце-прем'єр-міністр Росії Марат Хуснуллін заявив, що пошкодження Кримського мосту від удару України по ньому в липні 2023 року усунені достроково.
Водночас, незважаючи на те, що міст повністю функціонує, його використання залишається обмеженим через процедури, запроваджені після першої української атаки в жовтні 2022 року. Зокрема, вантажівки та запаси пального продовжують переправлятися поромною переправою.
«Впевненість російських силовиків у своїй здатності захистити цю велику і вразливу структуру і надалі буде піддаватися загрозі завдяки винахідливості українських військових і служб безпеки», - вказують в британській розвідці.
На початку жовтня у Військово-Морських силах ЗСУ заявили про посилення охорони біля так званого Кримського мосту з боку росіян.
Також окупанти почали будувати залізницю у Донецькій області, щоб з’єднати прямим сполученням тимчасово окупований Маріуполь із російськими містами, аби зменшити залежність від Кримського мосту.