UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль зняв моряків із занедбаного авіаносця "Адмірал Кузнєцов" і відправив їх воювати: судно вже навряд чи вийде в море

Аналітики вказують, що занепад цього авіаносця демонструє нездатність Росії підтримувати свій флот.

Єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" на верфі під час ремонту у Мурманську / 20 травня 2022 року

Єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" на верфі під час ремонту у Мурманську / 20 травня 2022 року

Російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов", єдиний у своєму класі, вже вісім років не виходив на бойове чергування, і з кожним роком ймовірність його повернення до служби стає дедалі меншою. За останні місяці частину екіпажу корабля перевели до армії та відправили на війну в Україну. Це рішення, на думку експертів, свідчить про значні кадрові проблеми у Збройних силах Росії.

Про це повідомляє Forbes.

Аналітик Девід Екс зазначає, що приблизно 1500 моряків авіаносця було реорганізовано у "фрегатний" механізований батальйон у складі 1-ї гвардійської танкової армії Російської Федерації. Екс підкреслює, що цей крок ілюструє кризу у військово-морських силах Росії та загальну застарілість її великих військових кораблів, більшість з яких походять із часів Холодної війни.

Читайте також: Через танкери “тіньового флоту” РФ зростає ризик розливу нафти біля узбережжя Данії — Bloomberg

Переведення моряків з "Кузнєцова" є черговим кроком Кремля у пошуках нових резервів для війни в Україні. У той час, як Путін уникає запровадження загальнонаціонального призову через політичні ризики, російські військові вимушені використовувати екіпажі кораблів для компенсації втрат на фронті.

Занепад "Адмірала Кузнєцова" також підкреслює нездатність Росії підтримувати свій флот у боєготовності. У 2018 році корабель зазнав серйозних пошкоджень під час затоплення сухого доку, де його ремонтували. Через рік на кораблі сталася пожежа, і хоча його керівництво планувало повернути судно в експлуатацію до 2022 року, нова пожежа в грудні того ж року знову зірвала ці плани. Наразі авіаносець залишається біля причалу в Мурманську.

Читайте також: У Севастополь зайшов російський десантний корабель – моніторингова група

Девід Екс також зауважує, що в інших країнах такі кораблі були б списані та замінені новими. Однак через слабкість російської промисловості, яка не здатна будувати сучасні великі військові кораблі, "Адмірал Кузнєцов", як і більшість великих суден російського флоту, залишається на службі, незважаючи на зношені корпуси та механізми.

Військовий експерт Павло Лузін підкреслює, що однією з основних проблем є двигуни. Більшість великих морських двигунів радянського флоту виготовлялися на українських заводах, а тепер Росія більше не може їх отримувати через війну. Налагодження власного виробництва у росіян йде важко, що ще більше ускладнює ситуацію з підтримкою флоту.

Читайте також: РФ провела морський парад, але без кораблів, про знищення чи пошкодження яких заявляла Україна – ЗМІ

Нагадаємо, за інформацією кримських партизанів, бухти тимчасово окупованого Севастополя майже порожні. Більшість кораблів покинули порти півострова і лише зрідка з'являються в місцевих водах. Попри це берегову охорону посилено військовими катерами.