Лідери країн G7 розуміють, що війна РФ проти України може бути тривалою, але готові підтримувати Київ стільки, скільки буде потрібно, заявив в інтерв'ю Bloomberg прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
"Ми завжди знали, що це буде тривалий процес", - сказав Трюдо, відповідаючи на запитання про контрнаступ України.
За його словами, з розмов, які лідери мали у межах G7 і НАТО, союзники готові до того, що війна може тривати довго.
“Тому, що ми не можемо і не повинні дозволити Росії перемогти", - додав він.
Вторгнення Росії в Україну призвело до посилення геостратегічного інтересу до Арктики. Після вступу Швеції до НАТО Росія стане єдиною арктичною країною, яка не є членом Альянсу.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на необхідності для союзників виділяти щонайменше 2% ВВП на оборону. Канада не досягає цієї мети, але також стверджує, що деякі з її внесків у сферу безпеки, наприклад, Берегова охорона, не враховуються в розрахунках.
Тим часом уряд Трюдо пообіцяв виділити 40 мільярдів канадських доларів (29 мільярдів доларів США) протягом 20 років на модернізацію континентальної системи протиповітряної оборони Norad і зобов'язався замінити застарілі літаки CF-18 винищувачами F-35, частково через занепокоєння щодо безпеки в Арктиці.
Відповідаючи на запитання, чи може рішення щодо протиракетної оборони змінитися в залежності від того, хто переможе на президентських виборах у США у 2024 році, Трюдо сказав, що рішення про те, як зробити внесок у безпеку Північної Америки, залишаться "узгодженими з цінностями" його країни.
Зростання загроз в Арктиці підживлюють дебати про оборонні потреби Канади. Канада повинна інвестувати в атомні підводні човни, щоб краще патрулювати свої величезні територіальні води, вважає адмірал ВМС США у відставці Джеймс Ставрідіс.
"Канада не займається ринком атомних підводних човнів. Але ми вже дуже тісно співпрацюємо у межах "П'яти очей", до яких входять три члени Aukus, а також США і Нова Зеландія. І ми продовжимо співпрацювати як партнери у сфері безпеки не лише в Індо-Тихоокеанському регіоні, Арктиці і Атлантиці, а й в усьому світі”, - сказав Трюдо.
Донедавна, навіть коли Росія ставала більш агресивною - наприклад, під час анексії Криму у 2014 році, її дії в Арктиці залишалися стриманими, сказав Трюдо. Але ця ера, схоже, закінчується.
"Вони не вдаються до прямої загрози в Арктиці, але складається враження, що це не стільки тому, що вони стримуються, скільки тому, що зайняті в інших місцях. Не схоже, що зараз їх щось стримує від того, щоб бути вкрай негативними гравцями в питаннях безпеки в Арктиці", - додав він.
Раніше повідомлялося, що спираючись на Спільну декларацію про підтримку України, затверджену членами G7 на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, наша держава розпочала переговори щодо двосторонньої угоди про надання гарантій безпеки з Канадою.
Канада стала вже третьою країною G7, з якою ведуться переговори на основі згаданої декларації, продовживши "позитивну динаміку" виконання досягнутих домовленостей. До цього переговори розпочалися зі Сполученими Штатами Америки та Великою Британією.