UA / RU
Підтримати ZN.ua

Контролювала небо 700 км вглиб України: уражено російську РЛС «Небо-У»

Рік тому СБУ вже знищувала подібну радіолокаційну станцію. 

У Брянській області Росії була уражена радіолокаційна  станція збройних сил РФ, яка контролювала небо орієнтовно на 700 км вглиб України. Операцію провела Служба безпеки України, повідомляє hromadske із посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Мова йде про російський модернізований комплекс «Небо-У», який війська РФ використовують для виявлення  засобів ураження України та підтримки бомбардувальників, які обстрілюють українське прикордоння.

Вартість радіолокаційної станції такого типу складає приблизно 100 млн доларів.  За даними джерел, «Небо-У» вразили з допомогою семи дронів-камікадзе літакового типу. В підсумку комплекс РЛС перестав працювати і «ймовірно, перетворився на друшляк».

Співрозмовник видання зазначив, що ураження цієї станції радіолокації значно зменшило можливості росіян виявляти повітряні цілі вздовж північного кордону України.

«Радіолокаційна сліпота росіян допоможе нашим військам вести розвідку, запускати безпілотники та більш якісно використовувати армійську авіацію на цій ділянці», - зазначив він.

Читайте також: Українська авіація уразила командний пункт угруповання російських військ "Центр" - Олещук

Це вже другий комплекс РЛС «Небо-У», який став ціллю СБУ. Перший знищили у Бєлгородській області Росії у квітні 2023 року. 

РЛС «Небо-У»

На озброєння Росії є ціле «сімейство» радіолокаційних станцій метрового діапазону хвиль «Небо». У варіації антени для співпраці з ППО конфігурація РЛС має значні можливості та широкий діапазон дії.

Згідно з офіційними даними станція призначена для контролю повітряного простору, виявлення, визначення координат та супроводу повітряних цілей – літаків стратегічної та тактичної авіації, а також малопомітних цілей, при цьому визначає їхні класи. Система працює як у складі автоматизованих систем управління ППО, так і автономно.

У 2006—2011 роках  російський ВПК виготовив таких 17 станцій. У 2016 році розробка була модернізована та продовжилось її виробництво.