UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конкуренція українських спецслужб непогано впливає на обороноздатність України: експерт пояснив

Зараз найважливіше - масштабування їх виробництва, зауважив Мусієнко. 

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко назвав надводні дрони СБУ перспективним видом озброєння. Підтвердженням цього він вважає успішні операції, які вже відбулися, і яких з часом буде лише більше. 

"Просто вже очевидно і зрозуміло, що ми виходимо на підвищення частоти, збільшення інтенсивності їх застосування. І успішного застосування, що найважливіше, на чому варто наголосити, - відзначив Мусієнко в коментарі NV. - І мені здається, що в цьому сенсі навіть така дещо, мабуть, конкуренція наших відомств і спецслужб непогана. Служба безпеки каже, що у них є унікальна розробка — SeaBaby, Морський малюк. Головне управління розвідки Міноборони демонструє кадри, де ми бачимо той же дрон "Магура" або подібні". 

За його словами, чим більше прикладів вдалих застосувань таких зразків озброєння буде, тим краще. Адже це працює на спільний результат. 

"Зараз найважливіше — скажу одне — це масштабувати виробництво і збільшувати приклади успішного застосування. Це все, що ми чекаємо від всіх наших Сил оборони — і від СБУ, і від ГУР, і від Військово-морських сил, і від інших родів військ, які в цьому можуть бути задіяні", - підсумував Мусієнко. 

Читайте також: Дрони на війні проти РФ: Робота воїнів 17 окремої танкової Криворізької бригади ім. Пестушка

Нагадаємо, очільник СБУ Василь Малюк розповів, що морські дрони, які атакували Керченський міст, десантний корабель РФ "Оленегорский горняк" та танкер SIG – це власна технічна розробка Служби безпеки. Їх назва - "Морський малюк", SeaBaby. Ці дрони, обладнані бойовою частиною у 850 кг, збирають на одному з підземних підприємств України.