UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення що передує створенню спецтрибуналу щодо злочинів Росії

Це «важливий практичний крок», зазначили у МЗС України

Комітет міністрів Ради Європи 30 квітня ухвалив рішення, яким доручив Генеральному секретарю Ради Європи підготувати необхідні документи для сприяння консультаціям в Основній групі та підготовки потенційного проєкту угоди між Україною та Радою Європи про фактичне створення Трибуналу, повідомляє МЗС України, зазначивши, що це «важливий практичний крок» на шляху до створення спецтрибуналу. 

«Ми продовжуємо працювати над тим, щоб повноцінно функціонуючий трибунал здійснив справедливе правосуддя. Це має вирішальне значення не лише для всіх українців, які постраждали внаслідок російської агресії, але й для всіх народів, які прагнуть жити в мирному та безпечному світі», – привітав рішення Комітет міністрів Ради Європи глава МЗС України Дмитро Кулеба у X.

Читайте також: Костін: Над створенням трибуналу для РФ працюємо разом із представниками 40 держав

Нагадаємо, під час конференції «Відновлення справедливості для України», що відбулася в Гаазі цього тижня, 44 з 57 країн підписали підсумкову декларацію, в якій йдеться, зокрема, про засудження злочину агресії та підтримку створення механізму відповідальності.

Чи здатен запропонований нашими європейськими колегами механізм реально притягнути до відповідальності «трійку» винних у злочині агресії – російського президента, прем’єра і міністра закордонних справ? Чи зможуть жертви і потерпілі відчути, що справедливість відновлено, якщо не будуть покарані безпосередні виконавці – ті, хто катував, ґвалтував, вбивав і руйнував домівки? Заступник генпрокурора України (2019-2021) Гюндуз Мамедов у статті «Чи справді 44 країни підтримали створення спецтрибуналу по агресії Росії?» відповідає на ці питання та пропонує своє бачення ключових позицій створення механізму відповідальності.