UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія Мінкульту подала заяву в поліцію через перешкоджання її діяльності в Лаврі

За фактом перешкоджання журналістській діяльності поліція Києва розпочала кримінальне провадження.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Комісія з приймання-передачі державного майна національного заповідника "Києво-Печерська лавра" подала заяву до поліції через перешкоджання її діяльності.

 "Маємо констатувати, що через фізичні перешкоди з боку УПЦ МП комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" не змогла розпочати роботу сьогодні. Представники монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які входять до складу Комісії, не змогли пояснити, у кого знаходяться ключі від будівлі, перевірка якої була запланована", - наголосив Ткаченко в Facebook.

За його словами,численні невідомі особи перешкоджали потрапляння членів комісії всередину будівлі.

Ткаченко наголосив, що завтра комісія продовжить свою роботу в будь-якому разі.

За фактом перешкоджання журналістській діяльності поліція Києва розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Читайте також: Митрополит Павло перетворився в "Пашу Мерседеса": погрожував палкою і не пускав журналістів у лавру

"До Печерського управління поліції звернулись представники засобів масової інформації із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Заявники повідомили, що під час зйомки сюжету один із священнослужителів Києво-Печерської лаври пошкодив обладнання оператора", - зазначили в поліції Києва.

Нагадаємо, 29 березня 2023-го у Києво-Печерській Лаврі відбулося останнє богослужіння УПЦ МП. Вже сьогодні музейний комплекс повинен повністю повернутися у власність держави. 

Читайте також: Ми думали, що вони мають стосунок до Бога, а виявилось, що до ФСБ: Данілов розповів, що буде з Києво-Печерською лаврою після виселення російської церкви

Проте, як і очікувалося, представники російської церкви, попри те, що дедлайн виселення вже настав, не захотіли залишати територію заповідника. Так митрополит Павло (Лебідь) спершу аргументував цю відмову тим, що договір про оренду нібито не можна розривати в односторонньому порядку, закликаючи дочекатися остаточного рішення суду. Та це було вранці. А вже ввечері священнослужитель російської церкви перейшов до більш радикальної риторики, накинувшись з прокльонами на президента Володимира Зеленського та його сім'ю, а також на міністра культури й журналістів.

Детальніше про ситуацію з виселенням УПЦ МП з Києво-Печерської лаври читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "З рясами — на вихід!" та "Синод на марші" для ZN.UA.