З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну на захист нашої країни стали багато сміливих українців. Через важкі умови на фронті, здоров’я військових часто погіршується.
Юристка Діана Тернова пояснила, як діяти військовим, якщо їм відмовляють у проходженні військово-лікарської комісії. Вона підкреслила, що коли при проходженні військової служби у військовослужбовця погіршився стан здоров’я, то він має право на проходження ВЛК.
Першочергово, для того аби направили на ВЛК необхідно написати рапорт. Рапорт, це відповідний документ, а саме повідомлення, яке містить в собі виклад обставин та прохання за допомогою якого ініціюють відповідні процедури.
В рапорті має бути максимально зрозуміло і детально описано стан здоров’я і обґрунтована необхідність в проходженні даної комісії. Проте, на практиці, виникають проблеми, коли рапорти не реєструються або ігноруються і жодної відповіді не надається або надається усна безпідставна відмова, яка нічим не обґрунтована.
Якщо військовому відмовляють у направленні на проходження ВЛК, таку відмову мають надати офіційно, посилаючись на законодавство і роз’яснивши її причину.
Якщо командування не реагує на рапорт та ігнорує його, у військовослужбовця є право на подання письмової скарги, відповідно до Розділу V, статті 110 Дисциплінарного статуту ЗСУ.
При написанні скарги потрібно детально викласти обставини і окреслити суть проблеми. Скарга має бути належним чином оформлена. Скаргу як і рапорт необхідно зареєструвати і відповідь на неї має бути надана письмова. Відповідний орган має розглянути скаргу протягом одного місяця.
Бувають випадки, коли військові не можуть продовжувати службу, через ситуації, які за законом дають їм право звільнитися з лав Збройних сил України. Нагадаємо, які з цим виникають труднощі.