Заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан у п'ятницю, 15 березня, закликав сторони “української кризи” якнайшвидше розпочати мирні переговори, повідомляє China Daily.
Пекін називає війну РФ проти України “українською кризою”.
“Ще один день конфлікту приносить ще один елемент ризику для світу. На один день ближче до мирних переговорів - на один день ближче до миру. Мир - це питання надзвичайної нагальності, а також питання суспільних очікувань”, - заявив Ген.
За його словами, в питанні України Китай завжди стверджував, що варто поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, дотримуватися цілей і принципів Статуту ООН, серйозно ставитися до законних інтересів безпеки всіх країн і підтримувати всі зусилля, що сприяють політичному врегулюванню “кризи”.
"Ми знову закликаємо сторони конфлікту продемонструвати політичну волю, піти назустріч одна одній, досягти консенсусу, припинити бойові дії і якнайшвидше розпочати мирні переговори. Ми закликаємо міжнародне співтовариство активізувати дипломатичні зусилля для створення умов для деескалації ситуації й досягнення політичного врегулювання", - сказав Ген під час засідання Ради Безпеки ООН, додавши, що Китай завжди дотримувався об'єктивної та неупередженої позиції і брав участь у просуванні мирних переговорів.
Ген також нагадав, що Пекін підтримує проведення в належний час міжнародної мирної конференції, яка буде визнана як Росією, так і Україною, і яка забезпечить рівноправну участь усіх сторін у всебічному обговоренні всіх мирних планів.
"Китай готовий забезпечити необхідні умови для участі Росії та України в переговорах і продовжуватиме відігравати конструктивну роль у просуванні політичного вирішення кризи", - додав він.
Україна наголошує, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх тимчасово захоплених територій. Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси. Про думки українців щодо мирних переговорів з РФ розповідала Тетяна Силіна у статті за результатами соціологічного дослідження, яке ZN.UA провело разом із Центром Разумкова.
Китай неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з Росією, які лише посилилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Однак Захід ставив під сумнів щирість зусиль Пекіна у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.
Нещодавно спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідав Україну, РФ та деякі європейські столиці у межах нової “миротворчої місії”. Детальніше про човникову дипломатію Пекіна — у статті Наталії Бутирської “Турне сумнівної миротворчості: з чим їздив китайський посланець до Москви, Києва та Євросоюзу”.