UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай заявив, що працюватиме над «політичним врегулюванням» війни РФ проти України разом із Францією

Представники Китаю та Франції провели розмову.

Пекін заявив, що його головний дипломат Ван І обговорив із радником президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануелем Бонне роботу над «політичним рішенням» ситуації в Україні, повідомляє Bloomberg.

Ван І та Еммануель Бонне під час телефонної розмови в понеділок, 5 червня, домовилися «створити умови для початку процесу політичного врегулювання», йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Китаю, без уточнення, що саме це передбачає. Міністерство закордонних справ Франції не опублікувало звіт про цю розмову на своєму сайті.

Раніше Макрон доручив Бонне працювати з Ван І над створенням програми, яку можна було б використати як основу для майбутніх переговорів. Неясно, чи має Макрон підтримку свого плану з боку Києва та його союзників, багато з яких відкинули пропозиції про припинення вогню, що дозволило б Росії зберегти територіальні здобутки. 

Будь-які майбутні переговори залежатимуть від кількох умов, у тому числі від контрнаступу українських сил, який міг би поставити Київ у сильну позицію під час будь-яких переговорів, повідомляло раніше агентство Bloomberg.

На початку цього року Пекін опублікував «мирний план» із 12 пунктів щодо війни Росії проти України, в якому закликав до припинення вогню.

Читайте також: Китайський маджонг

Зусилля Франції щодо співпраці з Китаєм над «врегулюванням ситуації в Україні» знову опинилися під пильною увагою в квітні після того, як посол Пекіна у Франції Лу Шей заявив телеканалу LCI, що колишні радянські республіки не мають суверенного статусу як незалежні держави. Ця заява ігнорує міжнародно визнані кордони у Східній та Центральній Європі.

Зауваження були його особистою думкою і не суперечили офіційній зовнішній політиці Китаю, сказав Лу Шей в інтерв'ю французькому ЗМІ.

Однак така позиція суперечить заяві Міністерства закордонних справ Китаю після його коментарів про те, що Пекін поважає статус колишніх радянських республік як суверенних країн після розпаду СРСР.

Читайте також: У Міноборони України прокоментували китайський "мирний план"

Раніше повідомлялося, що президент Франції Еммануель Макрон звернувся до Китаю з планом, який, на його думку, потенційно може призвести до переговорів України та РФ. Стратегія Франції передбачає, що переговори відбудуться вже цього літа, якщо все піде добре, сказали джерела Bloomberg, які говорили на умовах анонімності.

Китай неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з РФ. Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей, який минулого місяця відвідав європейські столиці з метою сприяння мирним переговорам, заявив, що Пекін розглядає можливість ще однієї «миротворчої місії». Однак деякі західні аналітики ставлять під сумнів щирість зусиль Китаю у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.