UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Харкові приліт по цивільному об'єкту. Висока імовірність жертв – Терехов

Ракети влучили в готель.

Увечері 10 січня російські війська завдали ракетного удару по Харкову. У місті чули щонайменше два вибухи.

Міський голова Ігор Терехов закликав громадян перебувати в укриття. За його інформацією, атака прийшлася по цивільному обʼєкту. 

Читайте також: Defense Express: Північнокорейську балістику росіяни використовували проти України двічі. Ракети впали у Запорізькій та Харківській областях

"Висока вирогідність жертв серед людей, що в ньому знаходилися. На парковці поряд з обʼєктом горять автомобілі, попередньо, є руйнування будівлі. Туди вже виїхали усі відповідні служби", - додав він.

Ґвара Медіа

Пізніше очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські війська влучили із зенітно-ракетного комплексу С-300 у Київський район міста. Відомо про щонайменше дев'ятьох поранених.

Згодом керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков уточнив, що кількість постраждалих зросла до десяти. Зокрема поранення отримали журналісти з Туреччини, які знаходилися в готелі, куди влучили російські ракети.

Нагадаємо, медичний корпус та будівля їдальні дитячого лікувального оздоровчого центру в Харкові повністю зруйновані внаслідок російського ракетного удару по місту.

Як захистити себе під час ракетної чи дронової атаки

Під час ракетного обстрілу чи атаки дронів необхідно знати, як себе поводити, щоб урятувати життя, зокрема варто піти до укриття. Найкраще ховатися у:

Якщо поруч немає укриття, то можна сховатися вдома. Для цього слід дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти вас має бути стіна.

На кухні та у ванній кімнаті ховатися небезпечно – там є багато крихких та гострих предметів.

У під'їзді будинку можна сховатися, якщо сісти на сходах між поверхами. Якщо ви в багатоповерхівці, то важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.

Раніше ми писали, що необхідно робити при сигналі повітряної тривоги.