UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон: НАТО має виробляти більше зброї, щоб забезпечити ЗСУ на найближчі два роки

Кемерон заявив, що економіка країн НАТО значно переважає російську.

Країни НАТО мають разом збільшити виробництво зброї, щоб Україна володіла достатньої кількістю засобів для перемоги над Росією. Альянс повинен використати увесь свій потенціал для цієї мети, щоб надати українським військовим озброєння хоча б на наступні два роки.

Про це під час засідання міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі заявив очільник МЗС Великобританії Девід Кемерон, слова якого цитує The Telegraph. Він наголосив, що сукупна економічна міць Альянсу в 30 разів перевищує російську.

Читайте також: Девід Кемерон та Ентоні Блінкен поговорили про Україну: про що ще йшлося у розмові дипломатів

За інформацією видання, у бельгійській столиці міністри мали побоювання, що брак військової допомоги може змусити Україну піти на передчасні мирні переговори з позиції слабкості. Водночас західні чиновники наполягають, що вони залишаються відданими своїй справі, незважаючи на війну між Ізраїлем і ХАМАС, не підштовхують президента Володимира Зеленського до територіальних компромісів.

Зі свого боку Кемерон висловив думку, що є ще багато роботи, аби забезпечити повну підтримку від усіх країн НАТО. Він заявив, що союзники повинні використати свою спільну економічну міць для нарощування виробництва озброєнь, щоб допомогти Україні перемогти путінські війська.

Читайте також: Україна точно отримає мільйон снарядів від Євросоюзу, питання лише в термінах — Кулеба

Кемерон сказав, що члени Альянсу мають прагнути підписати більше багаторічних угод з кількома країнами, щоб переконати виробників озброєнь збільшити виробництво для задоволення українських потреб «принаймні на найближчі два роки».

Читайте також: Глава МЗС Великої Британії Кемерон: Росія дарма вважає, що вона може перечекати цю війну

Нагадаємо, Девід Кемерон, який 13 листопада очолив британське Міністерство закордонних справ, у своїй першій заяві на новій посаді наголосив на важливості зусиль для припинення війни в Україні та на Близькому Сході.