UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент схвалив плани збільшення передачі боєприпасів для України

Плани передбачають прискорення доставки снарядів

13 липня Європейський парламент ухвалив плани щодо збільшення виробництва в ЄС снарядів та ракет – для подолання поточного дефіциту та задля надання Україні обіцяного мільйону снарядів калібру 155 мм за 12 місяців. 

Акт на підтримку виробництва боєприпасів (ASAP) має на меті прискорити постачання боєприпасів і ракет в Україну та допомогти державам-членам поповнити свої арсенали. Впроваджуючи цільові заходи, включаючи фінансування у розмірі 500 мільйонів євро, ASAP має на меті збільшити виробничі потужності ЄС для вирішення поточної нестачі оборонної продукції, зокрема, артилерійських боєприпасів, ракет та їхніх компонентів, йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Читайте також: Patriot, Leopard, та снаряди: ЗМІ розповіли подробиці про новий пакет військової допомоги Україні від Німеччини

«Сьогоднішнє голосування знаменує собою ще один крок вперед у сфері безпеки і оборони Європи, а також у нашій непохитній підтримці України перед обличчям триваючої російської агресії. Ми ухвалили найбільш нагальний аспект закону: забезпечення надання Україні більшої кількості боєприпасів. Це є свідченням солідарності Європи і нашої колективної безпеки», – заявив депутат Європарламенту та керівник переговорної групи Крістіан Бушой.

Депутати Європарламенту домоглися того, щоб фінансування отримували більш різноманітні проекти, а малі та середні підприємства мали право на більш високий рівень фінансування. Депутати Європарламенту також наполягали на тому, що країни ЄС надаватимуть Україні боєприпаси, які фінансуються відповідно до цього законодавства, без обмежень на експорт.

Законопроект був ухвалений 505 голосами проти 56, при 21 утримався. Тепер він також має бути схвалений Радою ЄС, щоб стати законом.

Читайте також: США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні: касетні снаряди у переліку

Нагадаємо, що схема із наданням субсидій виробникам зброї є третьою частиною зусиль ЄС для передачі більшої кількості боєприпасів до України. До цього ЄС вже погодив виділення 1 млрд євро на боєприпаси та ракети зі складів країн-членів ЄС, а також був виділений 1 млрд євро на спільну закупівлю таких боєприпасів.