Як тільки Україна погодиться розпочати переговори з Росією, усі постачання зброї від західних партнерів стануть ще повільнішими, оскільки будуть затримуватися з політичних міркувань. Таку думку висловив голова фракції президентської партії "Слуга Народу" Давид Арахамія в інтерв'ю телеведучій Наталії Мосейчук.
Він припустив, що РФ наступного ж дня створить делегацію та сяде за стіл переговорів, якщо пролунає відповідний заклик з боку нашої держави.
“Не тому, що їм (росіянам — ред.) це вигідно чи невигідно. Тому, що вони чітко розуміють, що як тільки з’явиться новина, що Україна сіла за стіл перемовин, усі постачання, які й так затримуються постійно по об’єктивних обставинах, будуть по політичних обставинах ще більше затримуватися. Вони мріють про те, щоб ми закликали сісти за перемовини. Тому що це для них вигідніше, ніж для нас. Треба просто з холодною головою це сприймати”, — зазначив Арахамія.
На думку депутата Верховної Ради, наразі все політичне і військове керівництво України виступає за продовження бойових дій.
“Тому що ми не можемо зараз сісти за стіл перемовин. У нас позиція перемовна дуже погана. За що ми будемо зараз сідати? Там де ми залишаємось, давайте просто закінчувати?” — сказав він.
Голова фракції "Слуга Народу" висловив сумнів, що українці сприймуть таке рішення вищого керівництва. На його думку, будь-який варіант закінчення війни, "окрім повної перемоги", має проходити через референдум. Арахамія не заперечив можливість підписання певної угоди з РФ, якщо це підтримає суспільство. Водночас заговорив також про корейський сценарій.
“Якщо може це буде органічне закінчення, як у Кореї, де нічого не підписували, тоді можливо. А якщо щось хтось буде підписувати, і це потім треба буде ратифікувати в парламенті, то парламент просто один одного вб’є. Дуже будуть полярні погляди. І такі речі, я вважаю, тільки треба робити через референдум. Бо коли народ каже, що треба так, я тоді проголосую не глядячи. Я просто свою думку подалі засуну й буду робити так, як сказав народ. А якщо скажуть “депутати вирішуйте”, я не відчуваю в себе сили вирішувати і тим більше когось агітувати за щось, бо це питання кожного громадянина індивідуальне. Я не розумію, як це можна буде зробити, чесно кажучи”, — заявив депутат.
Як розповів секретар РНБО Олексій Данілов напередодні, українська влада занепокоєна, що серед окремих партнерів почастішали дискусії щодо потреби проведення переговорів з представниками Росії для розгляду проблематики війни та припинення вогню. NBC News також писав, що американські та європейські офіційні особи почали негласно обговорювати з українським урядом можливі мирні переговори з РФ. У Європейському Союзі заперечували інформацію про це.
Президент Володимир Зеленський казав, що ніхто з партнерів не тисне на нього, щоб Україна сіла за стіл переговорів із РФ. Після цього генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що тільки Україна може вирішувати, якими повинні бути умови для мирних переговорів із Росією. Представник Держдепартаменту США Ведант Пател зазначав, що будь-які переговори залежать від України.