UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо кількість військ КНДР на фронті зросте до 100-300 тисяч, Путіну вдасться уникнути часткової мобілізації — експерт

За його словами, тих 12 тисяч північнокорейців, які вже прибули у Росію, повинно вистачити на 2-3 тижні бойових дій. 

Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук припустив, що найближчими днями Росія збільшить кількість північнокорейських військових у Курській області, де розпочалися штурми Сил оборони. Він зауважив під час ефіру на "24 каналі", що окупанти випробують десятки різних способів того, як компенсувати втрати на фронті, яких зазнає військо країни-агресора. 

"Якщо мова йде про 11-12 тисяч північнокорейських солдатів, тоді їх вистачить на 2-3 тижні бойових дій, враховуючи добові втрати, — зауважив експерт. — Але сам початок використання Росією північнокорейських військ — це серйозний сигнал і він поганий". 

Він пояснив, якщо російський та північнокорейський лідери Владімір Путін та Кім Чен Ин масштабують досвід перекидання військ КНДР на фронт, збільшивши їх чисельність до 100-300 тисяч, то країна-агресор зможе уникнути проведення часткової мобілізації. До того ж не слід забувати про кадирівців, які також прямують на поле бою. 

"Українські військові навіть кажуть, що це добре, коли ними поповнюється обмінний фонд, бо вони вартують більше, ніж тульські чи псковські "Івани". Однак щодо північнокорейських солдатів, які можуть опинитися у полоні, виникає запитання, чи коштують вони щось для свого лідера Кім Чен Ина чи Путіна?", — риторично запитує Лакійчук.

Читайте також: Чому спецназ КНДР насправді не спецназ, а прояв поразки Путіна? – The Times

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський попереджав, що з 12 тисяч військових, які КНДР відправила на підмогу Росії, агресор міг сформувати дві бригади. Деякі сили вже перекинуті на фронт у Курській області. Джерела ZN.UA в Міноборони вважають, що присутність північнокорейців не матиме істотного впливу на театр воєнних дій на Донбасі, проте вона може змінити ситуацію якраз у російській прикордонній зоні. Детальніше про це читайте в статті Володимира Кравченка "Солдати Кім Чен Ина в степах України".