UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як звільняли Андріївку: відео з нагрудних камер бійців, дрона і зйомка Associated Press прямо з окопів

Ділянка мертвого лісу в бік звільненого села Андріївка – одна з незліченних подібних одна на одну по дорозі до підконтрольного Росії Бахмута. Тепер вона набула величезного символічного значення в українському контрнаступі. Автор документалки «20 днів у Маріуполі», український відеограф Мстислав Чернов зафільмував для Associated Press як відбувались бої.

Він провів два тижні з Третьою окремою штурмовою бригадою, яка боролась за цей н.п., щоб ближче побачити цінність контрнаступу. Через сцени, побачені в лісі та під час відпочинку, на записах камер з шоломів бійців та скомпонувавши все це з відео, знятих дроном. 

"(Боєць із позивним) Кур’єр знав, що взводу наказано рухатися вперед через ліс, по дорозі на Бахмут. Він вагався 30 секунд біля свого смертельно пораненого командира. Може хвилинку. Тоді він вирішив: шляху назад не буде", - йдеться в репортажі видання, яке зібрало коментарі від воїнів, які безпосередньо брали участь в операції. 

Він стріляв у бік траншеї попереду, поки не переконався, що росіяни всередині більше ніколи не стрілятимуть. Потім чоловіки шкандибали крізь обвуглені дерева у бік села Андріївка.

Читайте також: Українські захисники показали кадри операції зі звільнення Андріївки

Сержанта Гагаріна (судячи з усього, це той самий загиблий командир Кур'єра) та інших поранених бійців вдалося евакуювати лише з настанням темряви, бо росіяни також полювали на поранених українців. Кілька днів потому, коли готувався до похорону Гагаріна, Кур’єр передбачив власне майбутнє, його бліді очі дивилися в нікуди.

«Цей ліс забирає наших друзів, і це найгірше», — сказав він. «І коли я думаю про те, як далеко нам ще потрібно просунутися ... швидше за все, колись я (мертвим) залишуся лежати в цьому лісі, а мої друзі підуть вперед».

Герої, що рятують життя: Сирський показав відео роботи військових медиків.

Вас зацікавить як виглядає штурм та зачистка ворожих траншей: Відео роботи бригади «Кара-Даг» Гвардії наступу.