UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як вберегтися від ракет і "Шахедів": поради МВС і ОВА

Цієї ночі окупанти атакують ракетами та дронами. Основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань неодноразово публікували обласні військові адміністрації (ОВА). Нагадаємо ключові моменти

Правило "двох стін".

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін — вони витримають.

Правило "двох виходів"

Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом - це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння.

Також нагадаємо поради від МВС як вберегтися від Шахедів. 

Двигун іранського дрона гучний та схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили. Також БПЛА літає на малій висоті (до 4 км), малопомітний радарам. Що робити у разі виявлення БПЛА? Тут варто враховувати декілька рекомендацій, а саме:

Також при переміщенні БПЛА, або про місце їх падіння українців закликають повідомляти за номером 102. Важливо! Не наближайтесь до об’єкту та не чіпайте уламки. Також в МВС закликають не викладати у соцмережі фото уламків збитих "шахедів", адже з цієї інформації противник може отримати важливий для нього висновок - чи долетів певний апарат до цілі. Більше того, ворожі ЗМІ можуть цей факт використати у пропагандистських цілях.