UA / RU
Підтримати ZN.ua

ISW: Кремль не карає "мітингарів" у Дагестані, бо боїться, що їм це не сподобається

Тим часом влада інших російських регіонів переймається, що сценарій погромів може повторитися й у них. 

В Інституті вивчення війни США вважають, що російська влада не покарала учасників погромів у Дагестані, адже боїться розпалу невдоволення своїми діями. В останньому звіті ISW сказано, що риторичні сигнали тамтешніх високопосадовців про те, що вони підтримують боротьбу з антисемітизмом, не допомогли переконати національні та міжнародні групи, що у Росії здатні захистити євреїв та ізраїльтян. 

Тим часом в інших російських регіонах представники місцевої влади переймаються, що подібні заворушення можуть спалахнути й у них. Прикладом є наказ адміністрації Сунчжі в Республіці Інгушетія посилено охороняти аеропорт "Магас", який видали після того, як з'явилися чутки, що туди 1 листопада має прибути евакуаційний рейс з Ізраїлю. Того ж дня стало відомо, що силові структури таки затримали певну кількість чоловіків, які займалися організацією "демонстрацій". 

Читайте також: У ГУР розповіли, хто стоїть за погромами в Дагестані

Нагадаємо, ввечері 28 жовтня у Дагестані (один зі суб'єктів РФ) спалахнули антисемітські заворушення. "Протестувальники" увірвалися до готелю "Фламінго", де намагалися розшукати ізраїльських біженців та євреїв. Наступного дня їх "акція" перекинулася на аеропорт Махачкали, куди якраз прибув евакуаційний рейс з Ізраїлю. Є постраждалі. 

Москва заявила, що спровокувало події у Дагестані "втручання ззовні". Та вже згодом там визначилися, нібито те саме "ззовні" - це Київ. Підтвердженням своєї позиції у російському МЗС вважають реакцію на заворушення українського президента Володимира Зеленського, яка, як виявилося, була дуже швидкою, що свідчить "про скоординований характер диверсії українських спецслужб". У Києві прокоментували заяви представників російської влади, наголосивши, що саме дії останньої призвели до глибокого вкорінення у РФ антисемітизму і серед еліт, і серед суспільства.

Детальніше про ситуацію читайте у статті Володимира Кравченка "Антиєврейські заворушення в Дагестані: якими можуть бути наслідки для Кремля?".