Створення мобільних вогневих груп для протидії російським безпілотникам є вимушеним кроком у захисті об’єктів критичної інфраструктури. Їхня чисельність буде нарощуватися, оскільки збивати дрони Shahed дуже складно, а в ЗСУ є нехватка засобів протиповітряної оборони.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, оскільки радіус застосування мобільних вогневих груп є невеликим, то шукаються різні методи для покращення їхньої роботи, зокрема додаткове обладнання чи автомобілі, які дозволять швидко пересуватися і займати ту вигідну позицію, з якої можна ефективніше відбити атаку російських БПЛА. Ігнат підкреслив, що краще було б мати достатню кількість систем радіоелектронної боротьби, які садитимуть дрони без жодного пострілу.
«Велике ППО має захищати стратегічні об’єкти держави та акцентувати увагу на більших відстанях. Мобільні вогневі групи – це той вимушений крок, на який змушене піти військове керівництво для того, щоб захистити вже на місцях військові чи інфраструктурні об’єкти, куди потенційно може цілитися ворог», – зазначив він.
Напередодні Ігнат наголосив, що Сили оборони мають готуватися до певних ризиків щодо ударів по різноманітним об’єктам, оскільки російські окупаційні війська накопичують ракети для масованих атак.