UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ідіотів, які керують країною, не так багато — Буданов про можливість ядерного удару РФ

Видання The Economist вважає, що у керівника розвідки є велике політичне майбутнє. Якщо він доживе.

Керівник Головного управління Розвідки Міноборони України Кирило Буданов перетворив українську військову розвідку на автономний орган, а сам є сміливим очільником, який ініціює зухвалі операції, пише у своєму матеріалі The Economist.

Видання зазначає, що офіцери розвідки пригадують «жах» в лютому 2022 року, коли падали ракети, вилітали вікна, а будівлі руйнувалися по краях.

«Чоловіки, які чекали у приймальній на зустріч з начальником, впали на підлогу. Через кілька хвилин двері поруч із ними відчинилися, і з них вийшов генерал-майор Кирило Буданов. «Усе гаразд», – пригадується, як він буркнув, перш ніж наказати їм повернутися до роботи. «Він витер пил, одягнув кашкет і вийшов на вулицю, щоб оглянути пошкодження», – описують журналісти спогади підлеглих Буданова.

Війна зробила Буданова великим подразником для Кремля – в ГУР розповідають, що на нього було скоєно «щонайменше десять» замахів. Після останнього, 29 травня, коли балістичні ракети, крилаті ракети та безпілотники атакували офіс ГУР в Києві, Владімір Путін навіть похвалився «точним» ударом, який знищив Буданова.

«Прокремлівські ЗМІ повідомляли, що генерала Буданова евакуювали до Німеччини та ввели в кому. The Economist може підтвердити, що жодне твердження не відповідає дійсності», – зазначає видання.

Читайте також: Агенти Буданова в російській "оборонці": ISW оцінив побоювання ФСБ

Журналісти, які побували в офісі ГУР, зазначають, що Буданов майже не поважає офіційної двозначності.

«Ми на війні. Безпілотники над Кремлем показали світові, що російська оборона – це просто потьомкінське село», – прокоментував він травневу атаку дронів на Москву, за яку Київ не брав відповідальності.

Співробітники ГУР кажуть, що «раніше у нас були менеджери, тепер у нас є лідер». За словами оперативника розвідки на ім'я Олег, Буданов «стриманий, виважений, ніколи не панікував, ви робите все, що він просить». Однак навіть друзі характеризують начальника військової розвідки як «важкого».

«Він не підлаштовується під думку інших», – охарактеризував головного розвідника бригадний генерал Дмитро Тімков, партнер по «десятках» операцій.

Водночас колеги кажуть, що хоча й Буданов майстер розумових ігор, він ніколи не поширював цього на колег: «Він розуміє, що шахраїв не обдуриш».

Ставши новим керівником ГУР, генерал Буданов наполягав на думці, що «все можливе». Підтвердженням тому є низка місій української розвідки, як-от евакуація афганців та інших іноземних громадян із Кабула у 2021 році. Однак Буданов не обмежується керівництвом, він сам брав участь у багатьох фронтових операціях.

«Ризик хвилював деяких колег, які вважали, що їхній лідер повинен бути краще захищений – «але ви спробуйте його зупинити». Генерал каже, що робить це лише тому, що іншим людям загрожує небезпека. «На кону життя. Тут немає місця для помилок», – пише Economist.

Читайте також: Байден назвав реальною можливість застосування РФ ядерної зброї

Сам Буданов каже, що дев’ять років вивчення російської агресії дають йому унікальну можливість оцінити ризики ядерної ескалації.

«Як керівник розвідки, я вам прямо кажу, цього не станеться. За всієї моєї неприязні до Російської Федерації, ідіотів, які керують країною, не так багато», – заявив керівник ГУР.

Водночас він наполягає, що мир неможливий без стратегічної поразки Росії  і «переформатування влади» в ній: «Або всі вийдуть з війни одночасно, або одна сторона програє, а інша виграє. Інших варіантів немає».

Видання зазначає, що генерал Буданов відіграє дедалі більшу роль у закулісних мирних переговорах. Джерела The Economist кажуть, що він є каналом таємних переговорів з китайцями, а також контактував з Євгєнієм Прігожиним.

«Колеги генерала Буданова кажуть, що вони переконані, що йому призначено велику політичну роль, коли настане мир – якщо він проживе стільки», – зазначає видання.