UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ідеологія Росії призвела до зростання радикалізації настроїв. Тепер Москва хоче уникнути відповідальності за це — аналітики

Ситуацію в Дагестані можна пояснити ще й тим, що багато загиблих в Україні військових РФ були родом звідти. 

В Інституті вивчення війни США пояснюють, що вчорашні намагання Кремля покласти відповідальність за події у Дагестані на Україну та Захід свідчать про те, що тамтешні чиновники намагаються уникнути відповідальності за зростання у країні радикальних настроїв та посилення фракційності, зокрема серед мусульманського населення. В останньому зведенні ISW сказано, що до цього призвели гіпернаціоналістичні ідеології в країні, які посилила війна в Україні.

"Події у Махачкалі являють собою один із проявів радикалізації російського суспільства, що виникла в результаті війни в Україні й навколишнього медіасередовища, - заявив директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс. - Російські ЗМІ розпалюють ненависть до українців, Заходу та Ізраїлю".

Ба більше, в ISW наголошують, що багато загиблих російських військовослужбовців, які брали участь у повномасштабному вторгненні Росії в Україну, були родом саме з Дагестану. 

Читайте також: Politico: Вторгнення Росії в Україну зірвало маску з антиімперіалізму

Нагадаємо, ввечері 28 жовтня у Дагестані (один зі суб'єктів РФ) спалахнули антисемітські заворушення. "Протестувальники" увірвалися до готелю "Фламінго", де намагалися розшукати ізраїльських біженців та євреїв. Наступного дня їх "акція" перекинулася на аеропорт Махачкали, куди якраз прибув евакуаційний рейс з Ізраїлю. Є постраждалі. 

Москва заявила, що спровокувало події у Дагестані "втручання ззовні". Та вже згодом там визначилися, нібито те саме "ззовні" - це Київ. Підтвердженням своєї позиції у російському МЗС вважають реакцію на заворушення українського президента Володимира Зеленського, яка, як виявилося, була дуже швидкою, що свідчить "про скоординований характер диверсії українських спецслужб". У Києві прокоментували заяви представників російської влади, наголосивши, що саме дії останньої призвели до глибокого вкорінення у РФ антисемітизму і серед еліт, і серед суспільства.