UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГУР розповів, як збивали російський бомбардувальник Ту-22МЗ

Його уразили приблизно за 300 кілометрів від України.

Один із російських бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня атакували Україну, був збитий в результаті спецоперації Головного управління розвідки у взаємодії з Повітряними силами, повідомили вранці в головному управлінні розвідки.

В ГУР Міноборони розповіли, що ворожий Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України «тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50».

В підсумку після ураження російський літак ще зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився.

В ГУР підкреслили, що це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника в повітрі під час бойового вильоту за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: У Дніпрі та області загиблих стало вчетверо більше. Зокрема, росіяни вбили дітей 6 та 8 років

Вранці у п’ятницю стало відомо, що в Росії у Ставропольському краї впав стратегічний бомбардувальник Ту-22м3. Міноборони РФ заявило, що Ту-22М3 зазнав аварії «після виконання бойового завдання при поверненні на аеродром базування».

Вночі російські літаки стратегічної авіації Ту-95 та Ту-22 атакували Україну ракетами. Зокрема, були запущені цілі в напрямку Дніпра та Одеси.  Вранці повітряні сили України відзвітували, що окрім знищених ракет та безпілотників, уразили і носія крилатих ракет Х-22 Ту-22М3.

Російська влада стверджує, що пілоти бомбардувальника катапультувались. Наразі відомо, що двох відправили до лікарні, а один загинув.

З початку року українські сили збили уже два російські літаки далекого радіолокаційного виявлення А-50  –  перший 14 січня над акваторією Азовського моря і другий 23 лютого в цьому ж районі.

Після збиття останнього джерела з ГУР повідомляли, що літак знищили з допомогою зенітного ракетного комплексу дальнього радіуса дії С-200, який пройшов модернізацію.

Згодом  те, що ЗСУ використовують С-200 як балістичну ракету для наземних цілей, підтвердили й в британській розвідці.