UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грета Тунберг приїхала в Київ і зустрілася з Зеленським

Тунберг входить до Міжнародної робочої групи, яка займається питаннями впливу російської агресії на екологічну систему України.

Шведська екологічна активістка Грета Тунберг 29 червня приїхала в Київ, повідомляє Офіс президента України.

Тунберг як член Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни взяла участь у зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. 

Також на зустрічі були присутні ексвіцепрем’єр-міністр та колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європейського парламенту Гайді Гаутала та президентка Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон.

Зеленський звернув увагу співрозмовників на катастрофічні наслідки підриву росіянами греблі Каховської ГЕС для жителів Херсонщини, аграрної сфери та біорізноманіття регіону. Президент підкреслив, що внаслідок катастрофи загинуло багато людей в окупованих російськими військами населених пунктах, де росіяни не здійснювали евакуацію із затоплених територій.

«Важливо запропонувати комплекс конкретних заходів, як можна допомогти українцям із тимчасово окупованих населених пунктів. Це наші люди, які мають одержати необхідну підтримку в такий важкий момент», – сказав Зеленський, додавши, що Росія має понести справедливу відповідальність за скоєний екоцид.

Читайте також: Виплата репарацій чорношкірим громадянам може посилити економіку та охорону здоров'я в США – The Hill

Тунберг подякувала за запрошення й наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.

Вальстрем наголосила на необхідності забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи, такі як: оцінка шкоди, завданої довкіллю внаслідок російської агресії, притягнення Росії до відповідальності за скоєні екологічні злочини та компенсації збитків, а також розробка планів відновлення довкілля в Україні та перехід до «зеленої» економіки.

Перед цим Зеленський спілкувався з представникам світової екоспільноти у форматі відеоконференції, що відбулася 8 червня під час його поїздки до Кривого Рогу. 

Читайте також: Трамп має рідкісний дар: він смішний – Financial Times

Нагадаємо, підрив Каховської ГЕС стався в ніч на 6 червня. Затопило близько 80 населених пунктів. Внаслідок катастрофи загинуло щонайменше 10 людей, 20 зазнали поранень, 42 вважаються зниклими безвісти.

14 червня Європарламент засудив знищення Каховської ГЕС, назвавши це «воєнним злочином, скоєним російськими військовими». 

Підрив Каховської ГЕС може бути не останньою техногенною аварією, яку збираються влаштувати окупанти на території України. Чому так, читайте у статті Ігор Маскалевича  "Каховка – анонсований злочин".