UA / RU
Підтримати ZN.ua

Готові прискорювати роботу, щоб винні отримали покарання – прокурор МКС на зустрічі з президентом України

За словами Зеленського, Київ почув сигнали про підтримку й важливість правосуддя від Міжнародного кримінального суду.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан знову відвідав Київ і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Він висловив готовність пришвидшувати розслідування воєнних злочинів російських окупантів під час повномасштабної війни проти нашої держави, щоб притягнути причетних до відповідальності, повідомила пресслужба ОП.

Карім Хан зазначив, що МКС готовий всебічно співпрацювати з метою відновлення справедливості для України й покарання винних у злочинах законним шляхом, хоч цей шлях і нешвидкий.

«Бо без верховенства права ми матимемо суспільство, де панує той, у кого більше зброї», – додав прокурор.

Він вказав і на важливість співпраці з Офісом генпрокурора України в питанні розслідування злочинів РФ.

«Ми готові прискорювати роботу, щоб українці й люди в усьому світі якнайшвидше побачили справедливість, а винні отримали покарання», – наголосив Карім Хан.

Читайте також: "Не припиняємо роботу ні на мить" – Кулеба про створення спецтрибуналу для РФ

У свою чергу, Зеленський подякував за підтримку з боку Міжнародного кримінального суду та підкреслив, що загарбники не мають залишитися непокараними за свої дії.

«Ми чули від вас сигнали про підтримку й важливість правосуддя. Для нас було важливо це почути, бо це означало, що ми не одні в бажанні домогтися справедливості для України. З вашою допомогою ми зможемо повернути справедливість для Європи та світу. Щоб такі жахливі злочини не могли повторитися в майбутньому навіть теоретично», – сказав глава нашої країни.

Президент висловив готовність влади всебічно сприяти роботі офісу прокурора МКС, який має відкритися в Україні. Він також розповів про підготовку конференції з питань справедливості United for justice, запросивши на неї Каріма Хана.

Крім цього, Зеленський звернув увагу на важливість реагування на випадки незаконного вивезення росіянами українських дітей з тимчасово захоплених територій. Він сказав: «Як повернути їх назад на батьківщину, до родин? Це надзвичайно складне завдання, і я буду дуже вдячний за ваші ідеї та допомогу в цьому питанні».

Читайте також: У ЄС розповіли, коли запрацює міжнародний центр з переслідування злочину агресії РФ

Пріоритетом глава України також вважає з'ясування реальної кількості загиблих у тимчасово окупованих районах. На його думку, це допоможе визнати дії російської армії геноцидом українського народу.

Раніше уряд Нідерландів схвалив рішення про створення Міжнародного реєстру збитків у Гаазі. Організація прийматиме позови про відшкодування втрат, завданих вторгненням російських військ на територію України, і стане першим компонентом компенсаційного механізму, який потім змусить РФ заплатити за свої дії.

Шанси громадян України на компенсацію втраченого чи пошкодженого майна значно зросли. Причому йдеться саме про грошову компенсацію. У цьому в статті "Російські олігархи таки заплатять за відновлення пошкодженого та зруйнованого майна в Україні" запевняє Людмила Сімонова.