UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гострі інстинкти, непохитна відданість і чудова здатність виявляти загрози: як службові собаки можуть допомогти ЗСУ на полі бою

Зараз у Британії захисники проходять навчання, в рамках яких повинні навчитися взаємодіяти з чотирилапими помічниками.

Українські військові на навчаннях у Великій Британії навчаються, як взаємодіяти зі службовими собаками. Один з захисників розповів журналістам Sky News, що завжди був кінологом, а зараз пишається, що може не лише працювати із собаками під час війни, але й передати свої знання. Він також додав, що британська підготовка дозволяє "експериментувати, щоб стати кращими".

"Коли різні диверсійні групи проникають на територію і мінують дороги, наприклад, ми використовуємо собак, щоб мати можливість безпечно пройти через цю територію, — розповів військових, ім'я якого не називають з міркувань безпеки. — У нас є багато різних районів, де бойові дії не такі активні, але загроза все одно існує, тобто існує загроза життю". 

Тренування кінологів передбачають використання "стресових факторів", наприклад, відтворення звуків поля бою, розповів тим часом сержант Кріс Жак з 1-го полку військових службових собак. Він наголосив, що в сьогоднішніх умовах, в яких опинилися українці, важливо зрозуміти, як можна використовувати чотирилапих. 

"Ми бачимо, з якими викликами їм доводиться стикатися, бачимо, які фактори їм доводиться враховувати, а нам наразі не доводиться, і вони були дуже активними", — зауважив військовий. 

Міністр збройних сил Британії Люк Поллард тим часом назвав військових службових собак незамінною частиною армії Королівства. Він пояснив, що їхні гострі інстинкти, непохитна відданість і чудова здатність виявляти загрози роблять їх життєво важливими для захисту особового складу.

"Ми в глибокому боргу перед ними та їхніми наставниками за їхню службу", — сказав він. 

Читайте також: Поки гуляв із собакою: 12-річний хлопчик знайшов золотий браслет римських часів

Нагадаємо, останнім часом українські захисники на фронті все частіше використовують також собак-роботів BAD.2, виробником яких є британська компанія Brit Alliance. Головне завдання таких безпілотників — розвідка околиць, виявлення мін-пасок, фіксація російського пересування. Зараз на полі бою працюють 30 таких роботів.